Chrome los zvuk na youtube

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by dmr, Jul 26, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Danas malo probam chrome i prvo sto bode u usi je vrlo los kvalitet zvuka na youtube. Pokusao sam sa povecanjem bufera i malo je bolje al ni blizu zvuku u IE ili Firefoxu. Zna li neko do cega bi moglo biti?
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moze li neki link sta si gledao/slusao da probamo?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bilo sta, uzmem bilo koji spot i poredim zvuk sa IE FF i Chrome. Na IE i FF isti kvalitet zvuka a na chrome dosta slabije nema basova nema visokih lose skroz.

    EDIT: I da sada primjetih da kada kliknem na video na youtube-u desni klik nemam one postavle playera kao na IE i FF vec nesto o HTML 5 playeru. Izgleda da je do toga, moze li se ovaj player ukinuti? :D

    EDIT2: Evo nasao sam ovaj plugin za disable html5 player :D https://chrome.google.com/webstore/deta ... dogpldapoc
    Sad sve ok.

    EDIT3. Ipak i dalje postoji mala razlika u zvuku a u korist IE-a, izgleda da chrome drugacije i osjetno losije procesira zvuk.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Dugo koristim paralelno i chrome i ostale browsere na više racunara i nikada nisam primjetio razliku. Uvjek je krome sa HTML5. Neki dan sam se zezao sa flešom na FF pa prebacivao na HTML5 i slicno i nisma primjetio razliku.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda do kombinacije browsera i zvucne. Kod mene je cl xtreme music i razlika nebo zemlja
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesil' guglao, ima li rješenja ? Cudan problem.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

  8. dmr

    dmr Veteran foruma