Cinebench R15 top lista

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by black, Oct 7, 2014.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A treba mi neka memorija..imam samo po jedan stick od 8gb vezan za procesor, mada koliko se sjecam ne utice dramaticno single channel vs dual i tripple u cinebenchu, koliko latencije, no moracu se snaci kada sklopim vodeno. Za sada megahalems iznenadjujuce dobro hladi :D
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mali off.. pa šta guliš na tolikim jezgrama? :smt003
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Banane :p
    Igram saha... (AE)

    btw, procesori su po 200KM, jeftinije nego kupiti 4770.. Intel sada nazalost daje upgrade kap po kap jer nema konkurenciju :cry:
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Cekaj kako 200KM?? Pa sta je to? :D
     
  5. black

    black Komšija

    Ima i za 120 KM evo sad sam bas gledao na ebayu.
    Intel Xeon X5650
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I kako se krecu ploce za to, valja li to cudo za igre? :D
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da, s tim sto bih ja ipak dao malo vise za x5660 i 1x veci multiplier, vecina ploca moze 175BCLK da izgura sto u konacnosti daje finih 6 jezgri na 4Ghz a iola kvalitetan hladnjak to moze hladiti
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sto ne bi valjalo, ja mislim tek lga2011 ima vise od 16 pcie lane-ova, i na koji god intel chipset stavis sli/cf graficke rade 8/8...
    Ima ti @elvirbej dvije ploce :)
     
  9. black

    black Komšija

    Ima ali 250 KM kod njega ploca.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa koliko bi ti da je ploca? 50? Znaci za 350-400 dobijes dosta vise procesorske snage nego na 4770 koji sam kosta toliko... A da ne pricamo da je vecina tih ploca top-tier, isto kao sto lga2011 nemas plocu za 100KM, nego su kostale po 500-600.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Racunaj da sam ja rampage iv formulu platio 720KM, tako da ovo od 250 je odlican deal, kao sto rece mobsterc za 350-400km imas silu koja dere amd.
     
  12. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    240 sa procesorom e5506 za forumase.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa ja, probajte se dogovoriti... Uzmes ovo i imas sistem dok ne stigne xeon x56x0, tada od ovog procesora e5506 napravis fensi privjesak :D
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ne bih se jos zalijetao da prelazim, pogotovo sto sam nedavno ja uzeo novu plocu sad mi zao mijenjati :D
     
  15. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    :) ploča je p6t se. Foxconn bloodrage ne dam nikome. Ploča je umjetničko djelo. :)
     
  16. slalovic86

    slalovic86 Novi član

    Svaka cast. Gdje si nabavio plocu i da nema jos koja viska? U koje kuciste si uspio smjestit cudoviste i koja je napojna?

    LP.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Cuj viska :D toliko ih nema da su sada na ebay po 600$
    Imas moj build log pa prati ako te zanima, cekam jos neke dijelove da sastavim vodeno.

    Edit: ipak ima eno za nekih 450$ sa postarinom
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Koji score daju ta 2 Xeona kada su na stocku?
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne znam, a nije mi sada sklopljeno da ti provjerim, mozda 1400. Ali nema smisla uzimati ovu kombinaciju ako neces raditi oc.
    Trenutno je najjeftiniji powerhouse, a bez oc-a vise smisla ima ici na x5690 i asus dual socket, ili dual lga2011 evga sr-x i dva xeona sa po 8 jezgara.
    A stvarno nije neki problem postaviti oc bar na 4ghz za odlican score za tu cijenu
    Ploca 700-800
    Dva xeona 400
    24gb ecc rama 200
    Dva coolera 100
    Napojna 200

    Jedini problem je kuciste i da bi prosao jeftino moras posegnuti za custom rjesenjem, mada moze i to prilicno jeftino ako sta naleti. Recimo enthoo pro da narucis iz njemacke te izadje nekih 200, ali moras skinuti kavez za 5.25" uredjaje.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Jeste, samo sto nema 8-core Xeona iz X5... serije. A neki mid-end 8-core CPU ala E5-1660V3, a on je sam oko 2.000 KM.