Cisco akademija Sarajevo objasnjenja

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bINARY cODE sOUND, Aug 25, 2005.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Da li mi neko moze pojasniti neke stvari sto se tice gore navedene odnosno koliko ima smjerova jesu li svi vezani za mrezne tehnologije (mislim na CCNA te CCNP) te da li je u funkciji IT_1 te IT_2 smjer (ako ne grijesim) te kada su rokovi za prijavu gledao sam na site-u ali su zaista skromni sto se informacija tice.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    jednostavno ccna ti je prvi stupanj, ccnp drugi.

    više informacija možeš pogledati tu: http://camt.carnet.hr/

    ako te šta zanima - javi (ja sam ccna u zagrebu završio).
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imas i varijantu da ako si dobar sa mrezom uzmes dokumentaciju i platis samo izlazak na test
    mislim da je 75% prolaz
    Nemoras na kurs ici
     
  4. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Ali zar nema i IT smjer osim ccna odnosno zar nema smjer direktno vezan za hardware i software a ne mrezu.



    p.s.

    syss kakvi su ti utisci nakon zavrsenog prvog stepena da li je to zaista ono sto si ocekivao kakav nivo znanja se stekne kroz taj prvi bazicni stepen.
     
  5. GV

    GV Komšija

    Da li si probao da ih zovneš telefonom? Jednom sam se i ja interesovao i koliko su mi tada rekli ima kurs koji je vezan samo za hardware (vjerovatno i software ali bez mreže) i on je koštao 1500KM, trajanje kursa više od godinu dana, cisco certifikat 2200KM (za mreže do 100 kompjutera ako se ne varam, e sad nisam skontao da li se u okviru ovog kursa obrađuje i MS Network server) ja mislim dvije godine ali ti je najbolje da ih zovneš. Kod Logosofta je kurs za MS Network Server 2003 (ili kako se već zove) i to košta oko 8000KM
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    da, možeš ti odmah ići na certifikat, ali nemaš voucher pa te izađe nekih 200€ (sa voucherom je 200kn kod nas), prolaznost ti mora biti 85 ili 90%, ne sjećam se točno, ali mislim da mora biti visokih 90%.

    kod nas je ccna bio oko 7500kn (1000€)... čuj totalno je oke ako se udubiš i stvarno radiš, puno možeš naučiti o mrežama, ali ako ne ideš dalje u tom smjeru (učenjem ili radom), onda ti to sve brzo splasne.

    cisco kod nas ima samo mreže - što je i logično :wink: