Clan 186. Saobracajnog Zakona

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Samir_Masinac, Jul 22, 2007.

  1. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    (7) Lice koje je položilo vozački ispit i dobilo vozačku dozvolu za kategoriju vozila A1, A, B ili C i C1 ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole upravljati vozilom na putu brzinom većom od 70 km/h, na putu namijenjenom isključivo za saobraćaj motornih vozila i brzom putu brzinom većom od 90 km/h, odnosno 120 km/h na autoputu, a lakim motociklom 40 km/h, niti tim vozilom smije vući priključno vozilo, a ni organizirano prevoziti djecu.

    (8.) Lice iz stava (7) ovog člana, mlađe od 23 godine, ne smije upravljati vozilom u saobraćaju na putu u vremenu od 23 sata do 5 sati osim ako je s njim u vozilu lice starije od 25 godina koje ima vozačku dozvolu i kojem u posljednjoj godini nije izricana zaštitna mjera ili mjera sigurnosti zabrane upravljanja motornim vozilom.

    S obzirom da uskoro ispunjavam ove dvije godine iz stava 7, prakticno stav 8 ne vazi za mene. Levati na TV-u cijelo vrijeme govore kako treba imat i dvije godine vozacku i 23 godine zivota. Po ovom stavu 8 ne treba, jer ne pise "Lice iz stava 7 i lice mlađe od 23 godine".

    Jel ko imo problema s drotovima i kako je ovo primjenjivano. :mrgreen:
     
  2. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Mog druga uhvatili oko pola 2 i naplatili mu ne znam tacno oko 30-40 km, ma treba se ovoga pridzavati, jer po statistici izmedju 23 i 1 bude najvise naobracajnih nesreca, a nastradali imaju od 18 do 22-23 godine.
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    uhvatili mene i havera i napisali mu kaznu, mene uhvatili samog i nisu mi pisali nista. ja mislim da sve zavisi od toga hoce li drot da te zguzi ili ne. :)
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma ljudi pojas rulez. Kada te zaustavi drot i vidi da si uredno svezan i, naravno, ako nisi neki prekrsaj napravio dodatni, pustice te 95%. Odkako redovno se vezem nisam imao nikakvih problema niti su me peglali kada me zaustave ;)
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Niko do sad nije spomenuo "moć cenera". :D

    Inače mi se ne sviđa kolika je ta moć ali nam je čitava država takva.