Club3D G668TVD NV6600GT?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Inzinjer, Dec 21, 2005.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ako kažete da je u redu uzimam 100%. Košta 260 Km, u Genelecu, u Tuzli.

    Brzina jezgre je 500 Mhz a memorije 1000 Mhz. Znači 500/1000.

    E ovako piše:
    ______________
    Memory 128MB
    Type GDDR3
    Interface 128BIT
    GPU 500 MHz
    Memory 1000 MHz
    DVI Yes
    TV-Out Yes
    Video-in No
    Ramdac 400MHz
    OpenGL 2.0
    DirectX 9.0
    PixelPipelines 8
    ______________

    Ljudi, šta misliste o ovoj grafičkoj. Znam da sam do sada par puta pitao pa opet ništa, no ovaj put ozbiljno.

    I još jedna stvar. Neka mi se ne javi neki glupan pa kaže da je bolje da dodam još 100 KM pa kupim tu i tu itd. Nemam više para za grafiku. Ako je loša strpit ću se pa nekada poslije uzeti bolju a ne puno skuplju.

    Pozdrav!
     
  2. DC One

    DC One Aktivista

    Graficka djeluje OK, cijena je svakako primamljiva. Koliko ja vidim ovo je PCI-e verzija sto ne predstavlja problem ako imas PCI-e slot, ako ne onda ces morati traziti dalje.
    Buduci da je 6600GT i dalje jako dobra graficka ni ova nikako ne moze davati losije performanse od slicnih 6600GT modela drugih proizvodaca, jedina stvar za koju vjerujem da nece biti moguca je overclocking (barem ne znacajan), jer se na necemu moralo ustediti da bi se dobila ovakva cijena.
     
  3. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    PCI, ne razumijem. Pa ovo ja valja AGP slot. Gdje piše da je PCI?
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Dodaj jos 1000 KM i uzmi 7800GTX :D Šalim se;
    Cijena je dobra za takvu grafičku i veoma povoljno. Moje preporuke
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cijena je super, ali je ovo graficka sa PCI-E interfejsom.
     
  6. DC One

    DC One Aktivista

    Zapravo nigdje ne pise da je PCI-e ali nigdje ne pise ni da je AGP.
    AGP verzija radi na 500/900 a PCI-e na 500/1000
     
  7. wacko

    wacko Aktivista

    ne ne uparvu je cojk :D ovo je agp verzija garficke a mozda su ovi u genelcu "gerskom" satvili da je 1000 mhz mema ejr i ja tu grafu hocu kupit pa sam otiso i pito ih da li je agp :mrgreen:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    upisi u google model kartice pa ces vidjeti da ce izbaciti linkove u kojim se izricito kaze da je kartica PCI-E.
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Sto neko rece, jedina razlika izmedju agp i PCIe varijante je to sto je agp 500/900, a PCIe 500/1000

    Tako da mu ostaje jedino da mu u Genelecu pokazu graficku da vidi jel agp :D
     
  10. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Postavit ću im pitanje. Oni odgovore za otprilike 1 dan.

    Nego gledao sam na club 3d i ova kartica ima i u AGP i u PCI izvedbi.

    nego ukoliko bude AGP mislite da se ona sa 900 može dići barem na 1000. Da zaokružimo.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zvučni nevjerovatno skupo za AGP verziju, iako je moguće sumnjam, mislim da je PCI-E u pitanju. Nema druge, ovi guraju PCI-E i to je tako i biće tako, AGP će ciljano biti skuplji, a mi sa starim pločama moraćemo mirovat. Ja ionako ne želim ništa ni nabavljati (iako sam i ja razmišljao o 6600GT), čekaću a onda ću uzeti nešto u trendu sa PCI-E. Nije da ti to preporučujem, nego samo uzmi u obzir...
     
  12. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Postavio sam im pitanje i dobio se odgovor koji nisam želio. Majku mu staru, radi se ipak o PCIx16.

    Tuga, druge kartice u Genelecu nema, a da valja nečemu.

    Budući da kupujem na kredit, valjda ću moći iz Plus-a uzeti šta.

    Svakako hvala.