CM GX 550 ili Fortron Aurum Gold 500

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Soviet, Nov 11, 2011.

  1. Soviet

    Soviet Aktivista

    E vako, znaci skupio sam koju paru za Bajram, pa zelim da kupim napojnu, sramota me drzat onu kinesku od ofirnih 580W, (gdje li samo nadjose tu cifru)
    Pa evo pitam vas za misljenje, koja je bolja od ovih iz naslova, cijene su im tu negdje, a ima i ovaj bajramski popust u Plusu 15% ili ipak da idem na neku Seasonic takodjer iz Plusa...
    Hvala :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za tvoje potrebe ce biti obje dovoljne, ako su cijene iste onda bih isao na fortron samo zbog 80+ gold certifikata, CM je 80+ bronze.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bilo kako bilo ja bih preskocio PLUS cisto rali levatske garancije od godinu dana,fortron kupljen negdje drugo ima dvije a CM 3 godine garancije.
     
  4. pac

    pac Komšija

    Kad sam kupovao seasonic napajanje u plusu fino ljude pitao dali se kod njih moze garancija od proizvodjaca ostvariti? Ljudi provjerili kod dobavljaca i napisali na njihovom garantnom listu punu garanciju koliko i proizvodjac daje.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako je tako onda super,ja sam dobio samo godinu na plocu iz potpisa.A doduse i grafa ima racun i dvije garancije.Jedna plusova na godinu i jedna ne znam ni ja cija,kao od nekog skladista na 3 godine samo je upitno koliko je ostvariva.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Buraz ako vec imas da potrosis 178KM na napojnu (Fortron Aurum Gold 500 kosta toliko) onda moja preporuka ti je Seasonic S12-BRONZE 620W (SS-620GB) koje kosta 176KM i jace je za 140W..

    Fortron Aurum GOLD 500 ima 432W na 12V+ railu (36A) a Seasonic S12 II Bronze ima 576W (48A)..

    Cooler Master GX serija napojnih je losa i ne vrijedi tih para (iako su promjenili proizvodjaca komponenti opet je to ispod prosjeka)..
     
  7. Soviet

    Soviet Aktivista


    Ma ja, kad uzimam jednom da uzmem kako treba, a uskoro cu promjeniti i graficku, pa da moze gurati napojna...
    A rekli su mi da je GX losa serija, nego eto CM je ipak pa sam mislio da je OK...
    Hvala u svakom slucaju, uzimam ovu Seasonic odmah u pon.