CNC Masina

Discussion in 'Generalna diskusija' started by EL NINO CFC, May 28, 2018.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Narode, gdje mogu u Sarajevu se posluziti CNC masinom. Imam neku zadacu za faks, i moram izrezati neke rijeci na šperploči.

    Koliko košta rezanje, i ako moze neki savjet, tutorijal kako ide preparacija, kako pripremiti fajl koji cu predati čiki za cnc masinu.

    Moze li preko Adobe Illustratora, u biti meni trebaju dvije rijeci; primjer beautiful i colorful u razlicitim fontovima.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zna li ko gdje mogu naci ko nudi usluge cnc masine.

    snasao sam se za preparaciju.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  3. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Tesko je naci koga za sperplocu..

    Nazalost nisam iz Sa, da znam tacno kome se obratiti, ali zaguglaj ima li ko lokalno da reze na waterjet masini. Tebi CNC ne treba, medjutim bojim se da laser ili plazma su ti niskoristi. Ukoliko je stani-pani, ima jedna firma u Doboju sto reze u waterjetu, a ima i u Plamingi u Gracanici, oni rezu pleksiglas, vjerovatno bi rezali i sper.

    I mora li biti sper? Sve reklame su od stiropora, mozda ti i to moze?

    Sent from my SM-J730F using Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    moze i stiropor, a moze i lepenka/ljepenka. samo mi je potrebno da se lijepo odreze.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima klimavent u blažuju u krugu sinalco firme

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    Svaki iole ozbiljniji proizvodjac namjestaja ima cnc koji rezbari ivericu, imas u INSIDE tu sam licno vidio Homagov cnc dovoljno je da napravis u autocadu i snimis u DXF formatu i njemu to editor ucita bez problema.
    A vala bujrum u Vitez uradit cu ti ja.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    cuo sam da ima na Stupu Grave Art i kod njih mogu izrezati, a oni su mi najblizi.

    koleginica mi rece da se nalazi na mjestu gdje bio stari energoinvest. zna li ko otprilike gdje bi to moglo biti u kojem dijeku Stupa.

    jer je Stup za mene samo tibrine zgrade, toliko sam najdalje isao tamo.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Prodjes gdje ja zivim i dole ti je energoinvest.
     
    Last edited: Jun 1, 2018
    EL NINO CFC likes this.