Compaq mini 110

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by EL NINO CFC, Feb 27, 2014.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dobio sam danas ovaj laptop da formatiram windows, sve je dobro ali imam problema pri instalaciji
    skinuo sam win xp sp3 sa zadnjim updateima iz feb 2014, sve je uredno napravljeno, znaci bootabilan usb preko rufusa

    eh kad krene instalacija, evo i slika
    1.[​IMG]
    2.[​IMG]
    3.[​IMG]
    4.[​IMG]
    5.[​IMG]

    problem je u tome kad dodjem do 3. koraka imam dvije opcije, kad odaberem prvu opciju pojavi se to iz slike 4. a kad odaberem drugu opciju pojavi se to iz slike 5
    sta da radim? skidao sam druge xp verzije ali isto, kaze fali ta eu nesta

    gledao sam o ovom laptopu izgleda da je od HP mada je to nebitno
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bas niko? :?
     
  3. wragg

    wragg Aktivista

    Nije ti u redu taj XP ili nisi dobro napravio USB. Saljem na PM link da ne sirim pirateriju :D
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    na toj windows instalaciji nemas drajvera za sata kontroler na tom laptopu, i nece da ti prepozna HDD... ako ti wragg ne uspije pomoci, morat' ces sam integrisati drajvere u instalaciju win-a.
     
  5. wragg

    wragg Aktivista

    A ti kolega sumnjas u mene? :mrgreen:
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    eh da se zahvalim kolegi wragg.u na pomoci :)

    ako bi se jos ko kojim slucajem nasao u situaciji kao i ja, sve sto treba je win xp sa sata driverima i bootabilan usb, i instalacija prodje bez problema, a ja se uspanicio ko nikad, jos prije toga caprkao po registryu pa nisam ga mogao ni upaliti :oops: