Cool 'n' Quiet

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Ante, Oct 19, 2006.

  1. Ante

    Ante Aktivista

    Htio sam pitat, posto mi procesor ima ovu opciju, da je upalim? Ne overclockam nit planiram. Ovaj kompjuter u sigu sluzi samo za zabavu (igre, surf i druge medije), a zelim ga malo stisat, samo neznam jel ima losa strana svega....

    Hvala
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    U bajosu upali C&Q, pod power menagment upali ACPI 2.0 i ono S3 ne znam tacno kako se zove. Jost ti pod windozama ostaje da screen saver>power>power schemes>minimal power managment. To je to.


    Naravno moras imat instaliran driver za procesor on dolazi uz plocu, mada se zaleti do neta i skini noviju varijantu.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    hm... ugasi ga potpuno i preko biosa stišaj ventove ili ih stavi neka se automatski prilagođavaju temperaturi (dfi to može dobro odraditi).
     
  4. Ante

    Ante Aktivista

    Hmm mislim da nisam dobio nikakve drivere bas sa procesor, samo za maticnu. Pogledat cu na netu sta ima....
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Idi na AMD sajt tamo ima skinut. AMD Processor driver. Inace ja koristim C&Q sve radi kako treba.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa ja baš nemam neka pretjerano dobra iskustva s njim... svašta je tu bilo, ne-bootanja win, slabijih rezultata raznih markova i sl.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja znam da se taj driver ne stavlja ako se misli ocat.
     
  8. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ukoliko se oca, kod prve zesce promjene multipliera (a ujedno i napona) nastupa BSOD. Mada i sad i kad ne ocam opet mi se ponekad desi da zbog C&Q zeza. Al na kraju i na idle je bez C&Q 34-35 C, pa je lagano iskljucen.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    C&Q nikad nisam koristio. A imam K8(prvo s754 Sempron pa s939 Athlon) vec dvije i po godine :)
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    C&Q je genijalna stvar, jel sekundu slobodan proc odmah 1.1v i 1000mhz, klikni na aplikaciju pali se sve punom snagom.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma i ja ga koristim od kako imam ovaj proc a i znam dosta ljudi koji su od soc754 na C'n'Q :D i nikad se niko nije zalio :)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije da sam imao problema nego mi je bio totalno bespotreban, zato sto sam overclockirao i imao sam jako dobar cooler.
     
  13. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    kod abit-a svakako se automatski gasi c'n'q cim se promijene defaultne postavke fsb-mnozitelj i ostalo...

    inace, kao sto vec rekose genijalna stvar - ne primjecujem nikakav pad performansi a temp. pada ko kamencic u kanjon :lol: