Cooler Master Elite 333

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ibisevic19, Mar 29, 2009.

  1. ibisevic19

    ibisevic19 Novi član

    Eh posto planiram da uzmem novo kuciste, a uz to i novu napojnu pitam se da li valja ovo kuciste Cooler Master Elite 333?
    Izgled kucista nije toliko bitan, koliko snaga napojne.
    Dakle, da li valja ova napojna sto dode uz njega od 420w?
    Da li je to uistinu COOLER MASTER napajanje?
    Bi li ovo moglo napajati E8600, 4850,2X250GB,Asus P5Q-Pro?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako ti vec kuciste nije bitno,evo momak prodaje bas tu napojnu za bas male pare!

    viewtopic.php?f=5&t=17482

    A sto se snage tice,dovoljna je za te tvoje zahtjeve.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. ibisevic19

    ibisevic19 Novi član

    Znaci necu se prevariti ako uzmem ovo CM Elite 333 kuciste? Znaci da je u njemu CM napajanje.
    P.S.:Dino, vidim i u tebe je slicna konfiguracija, sto si nabacio to CM 600W?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dobio je na nagradnoj. Zasto 2x250GB diskovi? To je rahljava kombinacija, isto para ti dodje uzeti jedan od 500 ili cak 640 giga.
     
  5. ibisevic19

    ibisevic19 Novi član

    Ma dobro rekoh kada vec imam jedan od 250Gb, da stavim jos jedan.Kuciste je OK?
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    TO nije CM nego Thermalmaster napajanje ali bi trebalo biti dovoljno za tu tvoju konfiguraciju, ako ne planiras neki overclock. Nije da je neki kvalitet unutra.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto hurma ti je vec rekao da sam dobio CM-a na nagradnoj igri a prije njeg radio sam na fortron 400w bez ikakvih problema,nije se nikad ni zagrijao_Ove nase konfe realno ne trose vise od 250w
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ovo napajanje nije nista bolje od nekog powerline i slicnog a i prilicno je bucno za moj ukus.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne znam, ja bih uzeo procesor kao sto je E7300 ili E8400 (E8600 je bas masne cijene), a uzeo malo kvalitetniju napojnu i bolji disk. Kupovanje novog 250GB diska je bacanje para, posto 500GB i 640GB diskovi daju najvise prostora po ulozenoj jedinici cijene (najvise giga za marku :mrgreen: ). 1TB diskovi mogu imati bolji omjer, ali su u globalu skuplji, a jeftini modeli 1TB diskova su spori, namjenjeni storageu a ne za ostvarivanje brzine i visokih performansi.

    Kolega mobsterc se izgleda vec susreo sa ovim napajanjem, pa poslusaj i njegovo iskustvo. :)
     
  10. ibisevic19

    ibisevic19 Novi član

    Eeeeeeee, sad ste me zbunili, da mi se uzima neki fush dao bi 30KM i uzeo fushesko napajanje, a ne bih dao 150KM na ovo.Kakvo je ovo Thermalmaster napajnaje i je li istina ovo sto mobsterc govori?
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kupi onda CM590/CM690 kuciste i neku kvalitetnu napojnu. Jest skuplje, ali trajat ce.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa koga pitas? I ja sam 'forumas' kao i svi ostali. I sad da tamo neko kaze nije istina ovo sto mobsterc govori, ti bi prije povjerovao njemu nego meni?