Copy cloud storage

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Dog_Father, May 21, 2013.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Copy je relativno novi cloud storage servis, po uzoru na Dropbox. U odnosu na popularniju opciju, Copy nudi više prostora, 15GB u startu, plus mogućnost brzog proširenja uz referral od 5GB po svakoj registraciji. Ova ponuda od 5GB po registraciji vrijedi samo za pocetak, s namjerom da se izreklamira servis. U ovom slučaj po 5GB dobiva i onaj ko se registruje, kao i onaj činij je referral.

    Ako nekom treba cloud storage (nikad dosta), moj referral link je: https://copy.com?r=Uw1vZ7

    Ako iz nekog razloga hocete registraciju bez referrala: www.copy.com
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Eto, trebao si sad dobit 5GB :D Skidam app pa cu install, da vidim kako fercera.

    Evo i moj referral, mozda ce Dogu bit previse toliko prostora :D https://copy.com?r=LnHALh
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dobio, hvala i ugodno koristenje.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko treba da stigne verifikacijski mail ? Nisam dobio a registrovao sam se prije nekih 5+ minuta.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Provjeri spam folder, meni je odmah doslo. Evo pise i meni Waiting for email verification.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    moze li objasnjenje kako zapravo ovi klaud servisi funkcionisu? daje se djebe neki disk space. to kosta, ne padaju s neba serveri, diskovi, prostor za farmu, klimatizacija, potrosnja, agregati tj. uptime kosta i sl. 15GB nije malo, ni 5GB nije malo. od cega ovakvi servisi zive? od onih koji kupe prostor? nisam siguran da je takvih bas jako mnogo... :)
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa evo za primjer, Dropbox, koji je najpopularniji servis ovog tipa, u 2011. godini je imao prihode od 240 miliona dolara. Kompanija je pokrenuta 2008. godine, a danas se njena vrijednost procjenjuje na milijardu dolara. Pred kraj prosle godine je objavljeno kako Dropbox ima 100 miliona korisnika. Danas je to vjerovatno blizu 130 miliona. Znaci da je ovih koji plate prostor ipak dovoljno.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Meh.
    17,75 imam na Dropbox-u a iskoristenih 9%.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Rade na tom principu da ce ti dati besplatno u pocetku, a kasnije ces skuziti da je to veoma pametno imati pa ces se odluciti mozda i kupiti za 5$ malo prostora. Oni ce zaraditi za mjesec dana da isplate sav virtuelni prostor koji su zakupili.

    Meni je dropbox valjao, imam sad oko 40GB/50GB potroseni, morati ce usljediti ciscenje.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije stogao mail ni na drugi acc preko Selvina. Mozda je neki zastoj.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja ipak mislim da je do tebe, odnosno tvog mail servisa. Vec su se 2-3 nova registrovala u zadnjih 20-30 minuta preko mog referrala.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Registrovao sam se preko gmaila i sada je stiglo. Zasto yahoo koci, ptice znaju.

    Evo i od mene referral link, sto bi Selvin rekao, da im ne bude puno.. hehe: https://copy.com?r=cjcjlB
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja trenutno imam samo na Mega i na Dropbox prvi 50 drugi cca 64 gb :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako obrisati fajl sa kompa a da mi se ne brise sa hostinga ?
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Mozes odrediti sta ce ti se sync na komp.

    EDIT: Desni klik na ikonu u systray, preferences, manage my files i dalje ces se snaci. Ima opcija remove local copy isto.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala ..štrigirano je remove local copy ali i dalje stoje falovi u folderu ako ih ubacim tamo. Moram znaci svaki fajl poesbo ručno ukloniti sa liste nakon uploada da mi ne bude na local disku ? Ne moze nekako da se samo prebaci na hosting bez da prebacuje na local ?

    Recimo kao sa mediafire gdje samo saljes fajlove na hosting bez nekih foldera na localu. Samo sto tu imam 14GB a n copy 45GB.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Mozda te nisam bas skonto ali one foldere koji su ti u toj listi oznaceni oni ce ti biti synced (tj. i na cloudu i lokalno). Ostale koji nisu, bice samo na cloudu, i ako oznacis opciju remove local copy, on ce ih izbrisat lokalno. Naravno da mozes upload samo na cloud, ali ga ukini iz sync liste i to je to. I da ako uploadujes kroz lokalni folder neki file, vjerovatno ga rucno moras iskljucit iz sync jer je logicno da po default-u bude i lokalno. Jedino da upload-ujes kroz web u neki folder, a za taj folder lokalno ukini sync.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, hocu izbječi lokalno snimanje fajlova. Da mi ide odmah na hosting ali ne vidim te opcije ni na sajtu.

    Preko browsera ima opcija "upload to copy folder". Uploaduje fajl ali ga smjesti i u copy folder na računaru. Onda moram ručno sklanjati kvaćicu pa da se izbrise lokalno.

    Remove local copy stoji štrigirano. Znaci zanima me upload bez smještanja u lokalni folder.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa probaj onda ono sto rekoh, da neki folder cijeli iskljucis za sync, a u njeg uploaduj kroz browser.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    E hvala ti. To je to. Jedino je sad' problem sto se ne moze uploadovati cijeli folder.

    Nije frka ako se u nekom fodleru nalaze sam fajlovi ali ako se nalaze pod fodleri onda moze biti zeznuto. Mozda mi nece ni trebati takva varijanta ili cu morati zipovati takav folder, vidjet cu.

    Mediafire sistem je bas hendi ali eto.. ovdje imam vise giga.