Core2Duo E4400 Overclocking

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Soviet, Nov 21, 2010.

  1. Soviet

    Soviet Aktivista

    Pozdrav svima...
    Da predjem na stvar, nedavno sam kupio novu maticnu Asus P5QL/EPU P43 chipset,
    imam procesor Core2Duo E4400 2.0GHz 2MB L2 Cache ima mnozitelje 6x i 10x, 3GB rama koji sad radi na 900MHz, bez ikakvih problema uspio sam mu podici frekvenciju na 2.7GHz
    [​IMG]
    odnosno 270 FSB i dalje nece da boota, kad stavim na 275FSB opet nece da boota. To sam sve radio na stock voltazi, e sad vas pitam koliko bi smio podici voltazu na ovom procesoru. Evo na ovom forumu su nesto uradili http://www.hardwarecanucks.com/forum/me ... e4400.html
    Hvala unaprijed.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kakvo hladjenje imas? Kakva je temperatura?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve zavisi kavo hladjenje imas na procesoru,ako je stock hladnjak ne bi bas mogao ici puno sa naponom,mozda do nekih 1,325V jer to je mnogima stock voltaza,vaznija je stvar da ustimas memorijski djelilac jer ti se i memorija dize zajedno sa procesorom pa tako da je mozda ona kocnica a ne CPU.Sad ti je 3:5 FSB DRAM odnos stavi da je 1:1 pa klokaj.
     
  4. Soviet

    Soviet Aktivista

    Imam Cooler Master Hyper TX3, dobro hladi...
    na idle
    CPU 33-35
    Core0 38-39
    Core1 39-40
    a na loadu
    CPU 51-54
    Core0 63-65
    Core1 63-66

    Ovo kada je u kuci temperatura preko 25 stepeni
    a ujutro je hladniji procesor
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    imao sam taj cpu i isao je na 2,8GHz na def naponu a ja sam ga drzao na max 3,2 GHz na 1,46V.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Taj cpu na 1.4V mora ici na 3.2 Ghz od šale
    Kakvo ti je stanje sa memorijom, jesi nju oborio, jesi digao napon na čipsetu ???
    Koliki ti je vdrop
    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=194282
     
  7. Soviet

    Soviet Aktivista

    Kako cu promijeniti FSB:DRAM odnos, u biosu nema nigdje Ram Divider...
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ono Dram Frequency smanjis
    naravno das malo napona na FSB ako ides gore vise jer i on treba malo napona
    takodje nemoj zaboraviti PCI Expres sync staviti na 100Mhz manuelno
    [​IMG]
    Ako ti je ovaj bios
    Isto radis Dram frequency smanjis tako da ti dodje overlclokingom fsb na datu vrijednost

    [​IMG]
    Voltage opet das malo na fsb nb i proc
    [​IMG]
     
  9. Soviet

    Soviet Aktivista


    evo kako kod mene izgleda, isti bios
    [​IMG]
    E sad kad odem na to DRAM, kad mi je FSB 270 imam samo 900 i 1082MHz znaci nema manje...
    Na ovome CPU VTT imam napone 1.2 i 1.3v
    A na ovome Vcore Offset imam opcije da promjenim u neke mv 0mv, 50mv, 100mv i 150mv
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trebas staviti AI tuner na MANUAL da bi dobio opcije da sve rucno podesavas.To kad je Offset onda samo dodaje po toliko milivolti na orgilani napon.
     
  11. Soviet

    Soviet Aktivista

    Stavio sam ja na manual i podigao FSB na 270. Sta mislis koliko bi stavio milivolti na moj napon?
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    bre čaprkaj malo, rekli smo ti stavi 1.40V
    ako ide preko VCORE OFFSET tu dodas
    1V = 1000mV treba ti i matematku objasnjavati
    znaci dodas jos 200mV na CPU Vcore offset i imas 1.4V
    stavis DRAM Frequency dosta manji..ako fsb bude zezao stavis NB overvoltage na malo vise vrijednosti od najnizih, ne puno naravno...
     
  13. Soviet

    Soviet Aktivista

    Hvala tebi Tale, vidim da se dosta razumijes, ali ipak ne moras me napadati :) Pocetnik sam u ovome, ali valjda cu nauciti, nije sramota ne znati, sramota je ne pitati :D Hvala u svakom slucaju...
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa dobro slazem se ne fali nista ako malo čaprkaš znas valjda uraditi CMOS sa Jumperom ako zapne...
    Nisam te napadao :D
    Pa nije nuklearni reaktor da se brineš da neće nešto eksplodirat..
    Samo ti čaprkaj i pitaj tako se uči