CPE problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Vedo, Feb 1, 2019.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Prijatelj ima na moru kucu, komsija mu dao pass svog Wi-Fia. Sa mobitelom jedva hvata komsijinu mrezu u basti, pa je sad kupio TP-Link CPE https://www.tp-link.com/us/products/details/cat-37_CPE510.html

    Moze li se ovaj CPE nakacit na komsijin router i da baca WiFi po kuci mu, ili ovo cudo samo sluzi da se spaja CPE sa drugim CPE?
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Koliko sam vidio podržava treba ga samo prebaciti na Repeater mode i podesiti:
    • AP / Client / Bridge / Repeater / AP Router / AP Client Router (WISP) operation modes
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Trebalo bi da moze, jer ima repeater mod. Za to spajanje sa drugim CPE služi bridge mod ili eventualno client mod.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala raja, probam poslije pa javim

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  5. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Obzirom da je usmjerena antena moze mu sluziti kao client, nikako kao repeater, a onda da mrezom spoji neki obicni router koji ce mu u njegovoj vikendici bacati signal. I ja sam tako na svojoj vikendici radio, uzimao signal od rodjaka i onda routerom u svojoj prosirio.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Danas ce mi donijeti taj CPE i dodatni router (koji ce mu bacat net po kuci) na sta sada da stavim CPE, koji mode?

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  7. zdici

    zdici Aktivista

    Najbolje bi ti bilo TP Link staviti u Client mode proskenirati tu mrezu od komsije unijeti sifru i konektovati se..A onda kablom utp cat 5 ili cat 6 razvuci do dodatnog routera na 2.4 GHz i tu staviti gdje mu treba WiFi u sobi..podesiti mrezu.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Client mode je bio fazon, hvala raja, radi sad sve super.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk