CPU 100% Konstantno

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by abasi, May 9, 2009.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    Hellou,

    O cemu se radi, vise puta sam instima instalacionim CDovima i Driverima formatirao PC i sve je radilo besprijekorno medjutim od jucer pa evo do sada sam formatirao 3 puta i svaki put imam isti problem. O cemu se radi, naime dignem XP PRO sve radi odlicno, instaliram drivere za graficku i jos uvijek sve je za 10, ali kada instaliram drivere za maticnu tj. chipset nakon sto restartujem sistem sve radi odlicno ali onda mi pored sata iskoci notifikacija da je pronadjen novi hardver i javi da je pronadjen CD ROM i tada CPU skoci na 100% i konstantno stoji tako i treba mi sat vremena da ugasim kompjuter jer gdje god kliknem trebam cekati 5 minuta da se to primi, npr. na iksic cekam 5 minuta da se zatvori prozor, 5 mintua da se digne task manager itd.

    Ako netko zna kako bi ovo mogao rijesiti molim ga da mi pomogne jer nema smisla da dizem sistem iznova jer svaki put nakon instalacije chipseta isto se desi mada je prije sve normalno radilo nakon formata i instalacije chipseta.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    pretpostavljam da si prilikom instalacije odabrao bosnian settings
    control panel-> regional and language options-> Advanced
    odaberi English(United States) za Language for non-Unicode programs pa vidi hoce li ti onda stopati
     
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

    I ja mislim da ce mu to rijesiti problem.
     
  4. dejson

    dejson Aktivista

    Ma ja to je to. Svojevremeno su se dobre pare uzimale na ovome. i na instalaciji deamon toolsa i alcohol-a.
     
  5. abasi

    abasi Aktivista


    jesam :$

    Sada sve normalno radi ( yeeeeeey ), zahvaljujem :smt003