Cudno ponasanje CPU-u

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by freeman, Jun 24, 2009.

  1. freeman

    freeman Novi član

    prije 2 dana sam formatirao komp je se nakupio svakojahik gluopsti i cpu-je veoma cudno zujala, , onda nije mogao nijedan usb procitati.....kada sam ponovo instalirao xp i sve to sve je bilo ok (ali ponovo nje prepoznavao usbove)..onda mi se net skavih 1h vremena poceo rusit i javljati generic host problem :S. instalirao sam windows updatete i restartovao komp..cim se kom upalio isto to zujanje je ponovo pocelo i dalje nijedan usb ne moze procitati..imam ausovu maticno plocu, 2GB rama...help pls pls
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Driveri od ploce su instalirani?
     
  3. freeman

    freeman Novi član

  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jesi li pokusao sa speedfan-om provjeriti koji je broj obrtaja vent-a na CPU, jel se mozda pregrijaje?
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pregrijaje? :D
    Valjda pregrijava.

    Autoru teme:
    Windows XP SP3? Probaj i sa drugim OS-om (vista npr.). Takodjer probaj dijagnosticirati sta to zuji (moze biti i da je disk), tako sto otvoris kuciste i pratis sta je izvor buke :D
     
  6. freeman

    freeman Novi član

    sry ali ne kontam se ja bas u kompe bas mozetel mi objasniti ovaj speedfan kako da ga ispokistim pa cu probati dlaje..nije sp3...kod mene je sp2
     
  7. freeman

    freeman Novi član

    evo skinuo sma taj speed fan i evo rezultata
    GPU: 73C
    System: 12C
    CPU: 52C
    AUX 5C
    TEMP 73C
    HD0 42C
    CORE 0 60C
    CORE1 57C
    Core 73C
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Graficka, CPU i HDD su ti malo pregrijani ako je sve to mjereno u IDLE (mirnom) modu. Sto hurmash1ca kaze pokusaj otvoriti kuciste i provjeri sta toliko zuji, po mom misljenju to su grafa i CPU. Pokusaj dobro ocistiti, a ako ni to ne uspije zovni nekoga ko se bolje razumije u racunare. Neka provjeri da li je pasta jos ispravna i jel hladnjak dobro nalegao.
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Necemo sada valjda i gramaticke greske gledati :?: :lol: :lol: :lol:
     
  10. freeman

    freeman Novi član

    a dali ce to rijeseti problem ne citanja usbova??
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nismo vidoviti. Jel' mislis na USB-ove na prednjoj stranici ili na ploci?
     
  12. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako hoces 100% provjeriti sta ti je sa USB-ovima onda posudi od nekoga USB kontroler koji ide na PCI ili kupi, nije ni skup evo link
    USB Kontroler

    Tako ces znati da li je do ploce ili nesto do sistema.

    BTW USB-ova nikada dosta