D-Link DIR-600 Problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by camel, Jul 3, 2012.

  1. camel

    camel Novi član

    Imam problem s ovim ruterom(ima).

    Imam 3 komada i postavljeni su AP modu rada. povezani su s ruterom koji ide na internet.I svako jutro kad dodjem ne mogu da se nakacim na njih. Moram ih resetovati(iskljuciti struju na par sec i ponovo ukljuciti). pored njih imam jos jedan asusov ruter koji savrseno radi.

    Imate li kakvu ideju kako da rijesim ovaj problem

    Unaprijed hvala.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jel` ti DHCP iskljucen na D-link routerima? Da li je na njima najnoviji firmware?

    Provjeri da li se routeri pregrijavaju tj. kolo oko antene se zna pregrijati na tim routerima pa pocnu da ispustaju IP pakete (mada mislim da je ovo malo vjerovatno). Koristi DHCP na glavnom routeru samo i promijeni mu Lease Time na maksimalnu vrijednost.
     
  3. camel

    camel Novi član

    DHCP je iskljucen. Na njima je najnovi firmware(2.03)

    Postavio sam u win serveru 2008 r2 lease time na Unlimited iako je do sad bio na 8 dana.

    pa cemo sutra vidjeti sta ce biti :D
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija


    Onda mislim da ne bi trebali biti do lease time-a. Reci mi kada ujutro dodjes na posao, da li se mozes uopste nakaciti na lokalnu mrezu? Da li racunar pokazuje kao da je na mrezi ali ustvari nemas pristup?
     
  5. camel

    camel Novi član

    Najcesce se ne kace racunari na te routere. al eto ja cu sutra ujutro probati s jednim laptopom.

    [​IMG]


    i ovo sam promjenio. jel to pametno?
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    jeste... Neka se DHCP update-i rade na zahtjev klienata
     
  7. camel

    camel Novi član

    Evo upravo sam pokusao. s laptopom vidim mreze al se ne mogu nacati na njih.
    s mog android tel na vidim uopste mreze a neki android tel vide a nemogu se konektovati a isto vrijedi i za iPhone,iPad,iPod.
     
  8. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    jesi li probao na jedan od njih staviti dd-wrt?
    malo je cudno da sva 3 zaglupe na isti nacin, a posto je na svima isti fw mozda je problem neki bug koji nije ispravljen.
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    da... sasvim moguce je da je do firmwarwea... ne moze nista da mi padne napmet sto bi uzrokovalo da se sva tri routera tako ponasaju... Jesi li pokusao WiFi Enable Schedule da konfigurises tako da se samo pale dok traje radno vrijeme? I da li si stavio ikakav security na njih?
     
  10. camel

    camel Novi član

    sad sam primjetio da se jedan od 3 razlikuje po
    Hardware Version : B1 Firmware Version : 2.01
    a druga 2 su :
    Hardware Version : Bx Firmware Version : 2.03
    a na ovoj stranici sam nasao noviji firmware 2.10 al pise da je za hardware :Rev.B5

    sta mislis da li ga mogu instalirati?
     
  11. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    probaj na taj b1 staviti dd-wrt.
    bez da dalje ispituje se ovo izgleda kao neki bug u fw koji zaglupi router. onog trenutka kada nemozes da pristupis routeru niti preko lan niti preko wifi, router je zaglavio, bolje receno software je zaglavio u nekoj petlji. cinjenica da prorade nakon sto ih resetujes samo potvrdjuje tu predpostavku.
    na www.dd-wrt.com imas router database i tvoja verzija b1 je podrzana. za bx nisam siguran da moze.
     
  12. camel

    camel Novi član

    evo instalirao sam na jedan pa cemo vidjeti sta ce sutra biti :D
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sve su prilike da si u pravu. Mene, međutim, buni to što sva tri rutera "zaglupe" tokom noći, a nemaju svi isti fw...
    Hajde vidjecemo da li se sutra desavaju iste stvari nakon sto stavi novi fw ...
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    a sta raditi kad ti ovaj dd-wrt sjebe ruter, pokusao instalirati ovo i sad samo blinka pover ledica cas je zelena cas zuta, ima li neko drugo rjesenje osim kupovine novog :mrgreen:
     
  15. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    @anel007
    koji ti je router? imas na njihovoj stranici info kako vratiti router. ja do sada nisam niti jedan skrsio ali moras paziti koji fw uzimas. imas routera gdje im je isto ime ali je razlika u reviziji (drugaciji procesor ili manje memorije).
    napisi koji je model pa da vidimo dalje.
     
  16. camel

    camel Novi član

    Evo onaj na koji sam instalirao radi i jutros :D

    Sad cu i na preostala dva instalirati pa vam javim
    Hvala na pomoci
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    dir-600 i pratio sam na njihovoj stranici upustva ali nikako ga nisam mogao natjerati da udje u emergency room tako da pretpostavljam da je otisao u vjecna lovista, jutros poranio u imtec i kupio asus rt-n10e tako da i nema neka potrebe za popravkom

    hvala u svakom slucaju :)
     
  18. camel

    camel Novi član

    eh evo ga problem... :D
    uspjesno instalirao i na drugi, al na trecem sranje.
    samo mi gori lampica za Power narandjasto i svakih 10 sec se pojavi zelena na pola sec i tako u krug. nit gori wifi led nit LAN led.

    Ima li mu spasa

    samo da napomenem da je ovo jedan od 2 --> Hardware Version : Bx Firmware Version : 2.03
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    isti problem je i kod mene bio, al jbg nisam obacao paznju koja je verzija rutera u pitanju tako da ti nisam mogao sa sigurnoscu ni reci da ces imati problema :?
     
  20. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    Ako hocete javni te se na pm pa da vidim sta mogu napraviti sa tim cudima. ako je baziran na ralink chipsetu mozda mogu jos nesto napraviti.