da ili ne! jos jedna 4870x2

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by prajninger, Jul 13, 2010.

  1. prajninger

    prajninger Novi član

    pozz
    kao sto naslov kaze
    da li da kupim jos jednu 4870x2 za nekih 450 KM
    ostale komponente

    Manufacturer:
    System manufacturer
    Processor:
    Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz (4 CPUs)
    Memory:
    OCZ Reaper HPC OCZ2RPR12001G X 4
    Hard Drive:
    600GB
    Video Card:
    ATI Radeon HD 4870 X2
    Monitor:
    DELL 22"
    Sound Card:
    Creative Labs X-FI Xtreme Game
    Speakers/Headphones:
    logitech 5.1 / saitek 5.1
    Keyboard:
    logitech G15
    Mouse:
    logitech G5
    Mouse Surface:
    RAZER exactmat control
    Operating System:
    Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp.080413-2111)
    Motherboard:
    asus P5Q SE
    Computer Case:
    coolermaster HAF 932
    i jos napajanje corsair TX850w
    ovo je bio copy paste!
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Na 22" monitor i XP sistem?
    Daj ti i tu 4870X2 sto imas nekom drugog ko ce je znat iskoristiti.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam nesto za tu opciju,neke igre se pale na multiGPU setupe a neke ne,bolje prodaj i tu sto imas i ubaci 5850/70 i uzivaj do daske.
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Najvaznije je ipak da je navedena periferija i rejzer podloga...

    na tako "mali" monitor, jok...
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa dvije takve karte u CF bi vukle po nekim specifikacijama 600 W i pravile bi haos puno toplote. Stvarno ne vidim sta bi postigao sa takvim setup-om osim sto bi imao grijalicu preko zime :)
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Prodaj tu karticu i kupi nesto iz nove generacije, ATi ili NV. Skaliranje crossfire sistema s te dvije kartice je katastrofa, a narocito sa tim procesorom i jos 22" monitorom. Ako mozes uzeti 450 KM za tu svoju karticu, prodaj i monitor i kupi 5870 i 24" i uzivaj. I pobogu snimi novije windowse, sta ce ti na takvoj masini Xp??
     
  7. prajninger

    prajninger Novi član

    hvala na savjetima!!
     
  8. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Navikao se čovjek na Xp, eto šta će mu. :) Ja sam sa Xp-a na Vistu prešao ima 7 mjeseci i mogu samo reći da mi je fps u igrama viši za 12 u odnosu na Xp. Ovo pišem kako bi se dotični odlučio za novi OS, jer ipak Xp je sistem koji izvorno nije smišljen za višejezgrene procesore. Nastao u vrijeme kad nije bilo dvojezgrenih procesaora, a kamoli quad core procesora, pa samim tim ne može iskoristiti svu snagu četverojezgrenog procesora jer naprosto nije predviđen za to.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Netačno. Razlika između igranja na XP-u i Visti je 1-2FPS-a, dakle beznačajno. Iskorištavanje procesora u igri zavisi od same igre a ne od OS-a.
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    tacno... zavisno od igre koristiti ce se procesor
     
  11. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Moguće da je stvarno tako. Pošto se ni sam ne sjećam tačno koje sam i kad sam igre igrao, ali definitivno mi je bio viši fps u ne znam baš tačno kojoj igri (pa sam se zbog toga malo prevario). Ipak je prošlo dosta vremena od "upoređivanja".

    Ali ok, možda će zbog ovih par postova prajninger i dalje ostati na Xp-u, ako je uopće pročitao. :lol: