1. Sleeper

    Sleeper Komšija

    :shock: e bash svasta :smt037
     
  2. the_Scorpio

    the_Scorpio Novi član

    provjerio sam oba modula su ispravna, nesto je do maticne jer ne prepoznaje ni jedan od ova dva modula u prvom slotu, dok u drugom sve radi ok. jos jednom napominjem kako nije ni do maticne jer kad stavim staru mem. (2x128mb) sve radi ok.
    znaci na kraju mi ostaje da probam flashat bios?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    kako sam vec rekao probaj module u drugoj masini
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Računar je nelogičan uređaj. Otelo se kontroli kako ih svako proizvodi. Jest jeftinije, al zato P1 166Mhz u mog jarana se nikad ne ruši i sve radi, od MSN-a, IE, mIRC, Winampa, filmića... jes da šteka, al se ne ruši.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    winamp i nekako, ali "filmici" - mozda u qcif rezoluciji. :| svi hoce da im je PC glavna igracka platforma pa se zale kad ga natezu po citave dane i noci i kad im nesto rikne, umjesto da ga koriste u office svrhe.
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Rezolucija jest mala, al ide. Glavno je da pokreće aplikacije koje i današnji računari pokreću, a stabilno je.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za NES / MS emulatora je odlicno. A i OpenOffice moze ici fino. Mada i za te stvari je Duron kakav-takav minimum.
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Brand računari su najbolji.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po cemu si to zakljucio (osim ako si duduk za racunare pa hoces da kupis-prikljucis i da sve radi)?
    A osim toga za brand platis puno vise para za slabije performanse.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Radio sam na brandu i na ovim. Razlika se osjeti, a specifikacije su slične, čak je taj brand imao lošije komponente i Windowsi su bili duže instalirani. Ljudi znaju svoj posao.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja kod kuće nemam brand da se razumijemo. Samo ne mogu da shvatim odakle ti to da za brand platiš puno više para za slabije performanse?

    I licensirani Windowsi igraju, ko zna na čemu smo s ovim crackovanim itd.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma daj ba ne lupaj gluposti. koliko ces platiti jedan gamerski Dell, AlienWare ili FalconNorthwest komp, a koliko ces potrositi para da isti ili priblizno jak sam sastavis? isto vrijedi i za workstatione, servere i sl.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    primjera radi sljedeca konfiguracija kosta 2199$ sto ti je 3500KM
    Processor
    AMD Athlon™ 64
    3800+ Processor

    Operating System
    Microsoft® Windows®
    XP Home Edition

    Memory
    1GB Dual Channel DDR
    PC-3200 SDRAM 400MHz

    Hard Drive
    250GB 7200 RPM
    SATA w/8MB Cache

    Graphics Processor
    Dual NVIDIA GeForce™
    6600 GT 128MB DDR3

    Sound Card
    Creative Sound Blaster®
    Audigy® 2 ZS 7.1 HD Audio

    a ti sad kontaj sta mozes kupiti za 3500KM

    a sto se tice licenciranog windowsa, to je do prve reinstalacije, na kraju krajeva kad kupujes konfig. u bilo kojoj firmi nisu ti ni duzni staviti win ako nije drugacije navedeno

    nikad. nikad neces moci kupiti brand iste snage kao i komp od biranih komponenti za isto para
    a sto se tice stabilnosti, moja sestra sad radi na PIII na kojem je win98 star 5 godina a nije pao siggurno zadnje tri (birane komponente, nije brand name)
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma briga me, ionako nemam para za njih. Al ono što sam vidio i koristio me je oduševilo. Uostalom uzmi no-name laptop i brand laptop i uporedi.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    laptope nije niko ni spominjao fyi.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Niko nije spominjao ni desktop računare. Hoću da naglasim brand. Brand je brand.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za laike i duduke, mozda.
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Brand je brand al za mog starog(laik+neche da se zahebaje sa takvim stvarima sve i kad bi znao).
    Sastavljeni kompovi kod nas nemogu biti istog kvaliteta kao Brand zbog slabog izbora komponenti(kod nas dode tek dijelic ponude :smt078 ).
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    brand lap i plain lap su nebo i zemlja... desktop ti je apsolutno svejedno (ako kupuješ u privatne svrhe i imaš dvije daske u glavi).

    pa svaki komp koji sam imao od valjda celerona 300 mi nikad nije probleme radio i/ili bio nestabilan, rušio se etc.

    samo ljudi griješe prilikom kupovine i dobiva se slika kako "blank" računari ne valjaju... uzmi entry 300-350W napajanje, abit/dfi matičnjak, bilo koji socket a (tbred-b, sempron, barton, m barton), kvalitetnu memoriju itd. i nema zime za tebe još jako dugo... naravno možeš na savkoj toj komponenti uštediti još 10-20%, ali rezultat je upitan.