1. housemusic

    housemusic Novi član

    E interesuje me valjal ova memorija .... DDR II 4GB (2X2GB kit) 800MHz OCZ Reaper HPC
    157 km
     
  2. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Valja.
     
  3. housemusic

    housemusic Novi član

    E hvala na odg. i jos me interesuje kakav je plus.ba na skenderiji kontam tamo da uzmem kompjuter...
     
  4. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Ako mogu da se nadovežem ja imam tu memoriju,očekivao sam više od nje.Fino se clockirao na 1000MHz al nekako mi rezultati u Everestu nisu odgovarajući (read,write,copy,latency).Pa ako je još neko na ovom forumu ima,neka da komentar.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Za 2x2GB kit je to solidan rezultat.
     
  6. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Hvala Hurmasch1ca na odgovoru,nije meni loše što radi na 1000MHz sa latencijam 5-5-5-15 CR2.Nego što nakon nekih 900MHz performance nerastu toliko u Everestu.To je ono što nerazumijem.Poredio sam se sa prijateljom koji ima kit 2x2GB OCZ Gold (obojica smo kod slavoljuba kupili) ima znatno bolje testove,obojici nam je P35 chipset.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Haha, sad sam Nijemac postao, sch :lol:
    Sto se tice tih latencija, samo nekoliko 1GB (nije mi poznato ima li ijedan 2GB) modula mogu drzati 1000MHz uz CL4 latencije - a iako mogu traze krkanske napone (>2.3V).

    Jesi li ukljucio dual-channel u BIOS-u?
     
  8. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    To za njemac do mene je HURMASH1CA :D .Naravno dual channel je upaljen.Neočekujem ja da radi na CL4.Pokušavao sam i omjere da mjenjam DRAM:FSB,razne varijante.AL možda sam i ja previše očekivao od ovog rama.Na dosta foruma su ga falili,zato sma ga i kupio.A ja evo vrijednosti koje ostvarujem pri tom clocku.READ:8124MB/s, WRITE:8466MB/s, COPY:6108MB/s, LATENCY:60.8ns
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Druze,da bi imao dobre performanse memorije moras imati visok FSB,ja recimo kod sebe drzim proc na 426x9,5 i tu je FSB 1705mhz a uz pomoc dividera sam ustimao da memorija radi na 533mhz odnosno 1066 uz CL5 i imam dobre rezultate u everestu READ:9300MB/s WRITE:9200MB/s COPY:7500MB/s i LATENCY:53,3ns ali ako ostavim proc da radi na defaultu sa 266x9.5 (FSB 1066) i dividerom nastimam 533mhz rezultati se skoro prepolove!
     
  10. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Imam visok FSB,400x9tako da mi je FSB 1600MHz.Kod tebe su vrijednosti koje sam za sebe očekivao jer osim čipseta imamo i isti procesor i ja imam E7200,samo kod mene MSI P35 Neo2-FR.Ako imas prijedlog kako mogu popraviti svoje vrijednosti bio bi ti zahvalan.
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    ne to vec to prvo 400x9 :D da je tu 500x8 bilo bi ti vece :;)