Dell inspiron 7110 i ovlasteni servis u Sarajevu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by vnm_, Jan 16, 2013.

  1. vnm_

    vnm_ Komšija

    da ne duzim pokusat cu da opisem situaciju, cisto informativno za ostale clanove da imaju u obziru prije izbora slijedeceg laptopa.

    nekada u novembru riknula ploca, ako se dobro sjecam skoro mjesec dana im trebalo da poprave (u garanciji). razumijem, treba ploca da se naruci itd, moze se prezivjeti nije strasno nerazumno.
    nakon sto je laptop dosao sa servisa, radio dva dana, rikne mu hard disk. preko dvije sedmice im trebalo da zamijene disk. navodno neka procedura. (isti kvar ovlasteni za fujitsu-siemens rjesava u roku od 24-48 sati zamjenom diska).

    upravo upalim laptop, vidim osim OS-a instaliran samo crystaldisk info, reko sta ce im to. upalim ga i imam sta da vidim.

    power on count: 1546
    power on hours: 2049h

    znaci u garanciji disk kad mijenjaju dobijes disk koji je vec dobro odradio posla. uz to kolega tvrdi da je stari bio 500GB, ovaj je 320GB.

    hebes 3 godine garancije ako je ovakva...
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma neko je proknjizio lovu za nov hdd a ubacio tebi svoj stari, nema sta drugo xD
     
  3. GW

    GW Moderator

    Hajde napiši koji je tačno model laptopa do zadnjeg broja.
    Ako je onaj popularni model 17R, koji fabrički dođe sa 500GB diskom, onda te neko jest opalio po ušima. Samo je pitanje jel sebi uzeo naručeni 500gb disk ili je jednostavno improvizovao da završi servis pa ti uvalio 320gb. U svakom slučaju si oštećen kao mušterija i trebaš zvati nekog šefa/direktora tamo i žaliti se.
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    nemam pojma koji je detaljno model jer sam ga juce zavrsio u kancelariji, ali kad sam trazio drivere preko serijskog broja pisalo je da je 17R. zaboravio sam skroz da je zbog maticne u 30 dana bio dva puta na servisu, to me kolega danas potsjetio.

    sto se tice zalbe, s time nemam nista i to sam njima prepustio. treba kolegi da radi, a prema njegovim rijecima u dva mjeseca je 45 dana bio bez laptopa, podijeljeno na 3 posjete servisu. :)

    vidjecemo kako ce se razvijati prica, ja sam preporucio da se zale.