Dell Latitude E5520 - BIOS zakljucan

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by TPM, Aug 19, 2013.

  1. TPM

    TPM Novi član

    Pozz,
    Postoji li mogucnost da se ovaj laptop otkljuca a da ne moram platiti onih 40-50$ za otkljucavanje na raznoraznim stranicama koje to nude (npr. http://servicebios.com/). Laptop je Dell Latitude E5520. Kada se upali dobijem sljedecu poruku: "DELL SECURE MANAGER - This computer system, #8CP36S1-1D3B is protected by a password authentication system. You can not access the data on this system without the correct password. Please type the system or administrator password".
    Pokušao sam sa ovim raznoraznim generatorima kljuceva ali nijedan nije radio.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    na PCu izvadis bateriju sa maticne i vratis je nakon par sekundi ili odradis Clear CSMOS(tako nesta) putem jumpera na maticnoj i to resetuje sam bios, ukine i password sa njega. vjerujem da je ista stvar i sa laptopom. pa sad vidi vrijedi li ti otvarati lapash.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  3. TPM

    TPM Novi član

    hvala na odgovoru. Pokusao sam to vec i nije uspjelo. Pretpostavljam da je sifra pohranjena na nekoj vrsti memorije koja ne gubi podatke kada izgubi napon. I na maticnoj nema jumpera i nisam mogao pronaci nista sto bi licilo na bios cip. Znaci, ne gine mi nista drugo osim da platim.
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

    Posalji mi service tag na pm