Digitalni fotoaparati

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by 3xD_design, Feb 2, 2005.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ljudi. Razmisljam kupiti digitalni fotoaparat. Najcesce uzimam u zagrebu i to u infogama.hr. Zanima me vase misljenje. Koji aparat uezi za kulturnu svotu. Meni je u oci upao OLYMPUS Camedia C-460 Zoom. Ali uglavnom zbog designa lol: . Ovi ostali aparati su ruzni :D. I cijena mu je pristupacna. http://www.info-gama.hr/pregled.php?kat=14#Olympus
    Koja je vasa preporuka do 2500kn. Nije vazna marka.
     
  2. GV

    GV Komšija

    Imaš u Bugu recenziju fotoaparata pročitaj i odluči.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    canon a75/85... nemaš drugo za te pare.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  5. syss

    syss Veteran foruma

    sony 5mpix za ~230€... hm teško... opet ću ponovit - canon a75/85 po meni i mišljenu puno stručnijih osoba.
     
  6. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Sony Cybershot DSC-P73, 4.1Mpx, 3xOpt., 6xDig., F2.8-5.2mm ima slične osobine kao canon a85 a cijena mu je oko 1500kn.
     
  7. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Sony DSC p-93, 5Mpix,3xOpticalZoom,12xSmartZoom,6xDigitalZoom oko 1.825,00kn. Predobro
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    licno ne bih isao ispod P100 modela, ali ako se nema dovoljno novca, ovi su i vise nego dobri.
     
  9. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Gledao sam primjerak slike Sony DSC P-93. Predobro je. Nema velike razlike izmedju P-100 i ovoga. Samo sto je P-93 puno bolje dizajniran i ima bolji menu. Tako da sam odlucio P-93. Samo sada treba naci gdje je najpovoljnije. Kontao sam u HG-spotu kupiti, ali ne znam jesu li pouzdani. Cuo sam da vole uvaliti sjebanu robu. Kolega mi je morao vracati racunar da mu promjene maticnu koja je nakon kratkog vremena rada CRKLA. Jos mi je raje govorilo da tamo nije ok, pa me zanima ako imate vi kakva iskustva ili... ?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to ce ti Syss najbolje reci. a za razliku od P100, P93 nema Carl Zeiss optiku, nema punjivu bateriju, a LCD ekran je manji, dok nisam upoznat toliko sta je ispod haube.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    bježi od tog centra... tam samo kablove kupuj i sl. stvari koje moraju ispravno raditi.

    samo uđi unutra i kaži nekom dobar dan, pa gledaj reakciju... onda odi negdje drugdje.

    jesi iron radio sa kojim canon-om a serije ili samo sa ovim sony-ima?

    mislim expozicija od 1/4000 do 20sec, vga filmovi 640x480 limitirano karticom, top optika, odličan 1.8 ekran, određivanje snage blica i još mnogo toga na manual postavkama... ne znam dal to sve sony ima, ali ipak canon je fotoaparat i uvijek bi ga ponovo kupio.

    imam par prijatelja fotografa i svi se uglavnom oko canon-a slažu (ljudi imaju opremu po jednom aparatu tipa 2-5000€ i sl. bolesnoće).
     
  12. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    kad smo već kod SONY-a , kad kupiš digitalca moraš uzmati sony memory stick koji ti je skuplji nego SD/MMC i compact flash karte koji drugi proizvođaći uporebljavaju.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    da i to sam zaboravio... s canon-om ćeš dobit 128mb, pa malo i na to obrati pozornost :wink:

    inače 128mb cf kartica je oko 20-30€ ak se ne varam.
     
  14. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Koristio sam cannon a75... Ima mi tetak takav i prijatelj takodjer. Meni je ipak ovaj P-93 upao u oci. Najvjerovatnije bi to kupio. 100KM je ona kartica 128MB. Nije problem. Znate li kakvu povoljnu firmu u kojoj mogu kupiti. Ali da je pouzdana firma. :?: TNX
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    čekaj jedna stvar je kad ti izgleda upadne u oči, a druga funkcionalnost i kvaliteta slika... to je i bit cijelog fotića, zar ne?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @kakarotto - otidji na http://www.stevesdigicams.com pa provjeri kvalitetu slika kod oba digitalca, i vidi sta su prednosti i nedostaci ovih digitalaca.
     
  17. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    DE VI MENI LJUDI RECITE NEKE DOBRE I POUZDANE FIRME GDJE SE MOGU KUPITI FOTOAPARATI. Hg-spot ne dolazi u obzir. I HATE THOSE BASTARDS :twisted:
    NAJVJEROVATNIJE CE TO BITI P93. FIRME, DAJTE FIRME LJUDI.

    http://www.geocities.com/deninlo/test.htm <-- tu su testne fotografije UPOREDJENE :smt118
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ne znam za firme u bih...

    evo ti onda za usporedbu 2mpix canon a60...

    skinuto sa 1600x1200 na 800x600

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  19. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    SONY DSC-P93 kod nas ti je cijena 545KM (King Computers) a u HR cijena je
    1876KN (Infocor,Rivulus) pa sad izaberi.
     
  20. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Nakon dugog razmisljanja, uocio sam da Cannon a85 ima puno bolju kvalitetu od P-93. Cini se da cu taj kupiti. Hvala vam puno !!! :wink: