Dijeljenje programa u lokalnoj mrezi

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by rodjak, Dec 5, 2005.

  1. rodjak

    rodjak Novi član

    Pozdrav svima, interesuje me da li je moguce dijelit izmedju dva racunara programe i baze podataka.
    Naime radi se o tome da mi je potrebno da podjelim bazu podataka za odredjene proizvode sa bar kodovima uz upotrebu skenera za iste.

    Na jednom PC je sve uredno instalirano i ima pristup internetu a na drugi je potrebno tek instalirati, pa me interesuje kako to odradit.

    Sto se tice podjele konekcije i kreiranja mreze i potrebnih stvari za umrezavanje, kao i za podjelu fajlova i printera sa tim nemam problema to mogu odradit.

    Interesuje me da li moram na oba pc instalirat dati program sa bazom podataka i navedenim bar kodovima i kako to sve odradit.

    Hvala vam unaprijed.

    Napominjem da je ranije sve radilo medjutim zamjena PC-a je odradila svoje posto je na ranijem izgorila napojna i Maticna, a HDD kad se prikopca ne radi (kucka - sto znaci da je i on riknuo) i ne moze mu se pristupit.

    :oops: :oops: :oops:
     
  2. rodjak

    rodjak Novi član

    jos da dodam na gore navedeno

    Na oba PC-a ide Windows XP
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja mislim da moras na oba kompjutera instalirati program, a baza moze biti samo na jednom.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    To zavisi od programa,

    database server
     
  5. rodjak

    rodjak Novi član

    da li je moguce da se odradi ovo umrezavanje i podjela programa na Windows XP Pro, jer nisam imao dodira sa UNIX-om i ako moze kako da podjelim program u LAN
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako ti baza ima mogucnost logovanja dva korisnika istovremeno pod razlicitim accountima onda sve sto trebas uraditi je na obicni ics uraditi izvlacenje ikona sa prvog racunara i na odgovarajuci nacin se logovat.