Dilema oko maticne

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neo, Aug 5, 2006.

  1. Neo

    Neo Novi član

    Eh ovako... Kontam da mijenjam maticnu pa rekoh da potrazim strucnu pomoc da rijesim svoje dileme i nadomjestim neznanje. Treba mi ploha sa 939 soketom, ne preskupa, a da valja tj. da ne moram mijenjati dogodine zato što je postala šupljikat. KOnfa je dakle ovakva Athlon64 3500, 512 GB DDR, Radeon 9250. Sto se tice nove ploce nije mi kljucno da li ima agp ili pci-e utor ( mogao bih ja izdrzati na nekom x300 s..nju do novembra kada cu dobiti novu grafu), dakle bitna mi je isplativost i da pruza dobre performanse na duze staze (ne vrhunske, jer zaista nemam 400 km za takav komad hardwarea) tj. da izgura najmanje dvije godine bez da razmisljam o novoj promjeni. Moj prvi izbor je svojevremeno bio Asus a8n-e, medjutim procitao sam na par mjesta da dosta ljudi spominje neku Asrock Dual Sata2 plohu. Razlika u novcima je znatna pa me zanima da li je toliki jaz i u kvalitetu i perfomransu, pa ako neko zna, a sigurno zna, neka me prosvijetli (ili mozda nek predlozi neku drugu plocu do 220 naskih marki)...Hvala unaprijed...
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Nije potrebno nista vise od Assrocka, mislim ima boljih ploca ali su duplo skuplje da se razumemo kolega :smt002
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam 220KM platio Epox 9NPA3 SLI, s939, nF4. Mogu rec da je ploca totalno mrak, bolja je od DFI-ce koju sam imao prije ove, a DFI inace slovi za danas najboljeg proizvodjaca ploca za AMD.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Asrock Dual Sata 2 - ne trazi dalje. :)
     
  5. Neo

    Neo Novi član

    Ok, hvala, ali bi li mi neko mogao reci koliko je ovaj asus a8n-e bolji od doticne asrock ploce? Znam da asrockicu hebe voltaza, ali ima li jos nekih vecih nedostataka u odnosu na asus? I jos nesto. Sad citam review Dual Sata2 i zanima me ovaj future cpu port. Ima li ista od toga, jel to funkcionalno, izvodivo i jesu li te expansion kartice uopce dostupne :?:
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne gledaj te kartice. Full je neprakticno, al ima ih kupit ... i rade.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ima za kupiti... velike su i ne znam koji kuler ćeš stavit gore, a da ti ne prepolovi računar.