Dokle ce ova perverzija ce da ide???

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Big_Brown_Beaver, Oct 5, 2006.

  1. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    :shock: [​IMG] ima li kraja ovome.
    za cca godinu dana, za ocekivat je vijest da mainstream proc biti od 8 000 000 :shock:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Paralelizam. Cell anyone? Nista novo :mrgreen:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mene vise brine kad ce oni vec jednom pocet pravit aplikacije koje stvarno koriste vise jezgri, osim onih programa za profije.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Enter Cell BE. IBM razvija Octopiler za Cell koji omogucava lako programiranje za sve PPU jedinice istovremeno. Od Intela i MS-a ne ocekuj takvu podrsku. :roll:

    Btw koliko vidim ovaj citav wafer ima snagu od jednog teraflops-a, dok samo 4 Cell proca na 3.6Ghz i svih 9 funkcionalnih jezgri daju bolje performanse. Sto ti je dobra arhitektura. :lol:
     
  5. Nihad

    Nihad Aktivista

    Ovo vam je ljudi kao industrija Formule 1 ... prave neke sonicne motore, gume, sasije, sta ja znam, a znas koliko to mene zaboli. Necu nikad vozit Formulu nit mi njene tehnologije trebaju za moje prevozne potrebe.

    Kupim neki normalan automobil i brinem se za druge stvari u zivotu (npr. kako danas ostati zdrav).
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa formula ti je donijela 1001 stvar koju danas koristis u automobilo... krenuvsi od samog abs-a pa dalje... al' to je vec OT... Nihade znas da je i Bill Gates rekao da je 640kb memorije sasvim dovoljno za racunare u buducnosti... haj snimi win95 na to...
     
  7. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    ABS je prvo primjenjivan u avionskoj industriji a ne u formuli 1. Racunarska tehnika k'o i svaka druga, napreduje. Samo je zapanjujuća brzina razvoja tih fleksibilnih tehnologija. Inžinjeri u Intelu, AMD-u, IBM i dr. rade sto na sat. Kod nas nažalost niko ništa ne radi i tužno je da je u zadnjih deset godina politika najcjenjenija djelatnost. Ali kako je rekao veliki Ajnštajn: ,,Politika je za trenutak, a nauka je za vječnost''
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, to je doticni gospodin izvalio '81, a '83 je rekao da MS nikada nece napraviti 32bitni OS. :lol:
     
  9. Raptor

    Raptor Aktivista

    Mnogo stvari iz formule 1 je preslo u svakodnevni automobil. Ravoj motora, aerodinamicke spoznaje, cvrsti monokok materijali, mijenjac na volanu itd itd su samo nekih od stvari koje se primjecuju. Ali ovo nije sportska tema.

    Kao sto rekose ljudi, sve je stvar otpimiranja za navedene multicore prosecore. Ali je to neizbjezno i ocekivano u bliskoj buducnosti
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dotad ja vozim 3000+ :D
     
  11. Raptor

    Raptor Aktivista

    tako je, hehe