Dolby Atmos for Headphones

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Ragnarok, Jan 3, 2018.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Za sve one koji imaju Windows 10 i/ili Xbox One/S/X Dolby je izdao aplikaciju u Windows Storeu "Dolby Access" preko koje možete kupiti licencu za Dolby Atmos for Headphones, novi Virtual Dolby Surround (7.1) za slušalice. Sve preporuke.

    https://www.dolby.com/us/en/apps/access/pc-xbox.html

    Ja sam do sada koristio Creative X-Fi MB3 sa matične ploče na Realtek 1150 zvučnoj kartici i bio sam zadovoljan ali ovo što radi Dolby Atmos je perverzija.

    Možete skinuti trial 30 dana i probati ili trenutno kupiti licencu do sutra 04.01.2018 za 11,99$ (dosta povoljno), standardna cijena je 14,99$.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A jebote na sta je doslo da licence za ovakve stvari moras kupiti, na vec preskupe slusalice.
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Da li ovo zahtijeva poseban zvučni format ili radi sa bilo kojim surround izvorom?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ovo radi sa bilo kojim slusalicama i stereo zvukom. Ne zahtijeva nativni surround 5.1 ili 7.1 vec kreira virtualni 7.1 od postojeceg stereo zvuka, softverska emulacija ali jako kvalitetna. Ako zelis da ti poboljša realni surround zvuk onda kupiš licencu za "Dolby Atmos for Home Cinema".
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija