Drajver za moj fotoaparat

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by united, Jan 12, 2010.

  1. united

    united Novi član

    Pozdrav svima,

    upravo sam se registrovao na forum pa je valjda ovo odgovarajući podforum za moje pitanje.

    Naime imam fotoaparate marke Olympus, model FE 5000. Dobio sam ga od prijatelja, uz njega je od opreme došao USB kabal i punjač. Kada ga spojim sa compom, ne izbacuje me onaj balončić što obavještava da je novi hardver pronađen i da on traži drajvere. Sad me zanima da li te drajvere mogu naći na netu ( tražio sam ja negdje al' bez uspjeha ). Fotoaparat nema memorijske kartice te ga vjerovatno zbog toga kompjuter ne prepoznaje kao flash disk.

    Hvala unaprijed svima koji odluče pomoći.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    A jesil pokusao da ga upalis kada ga spojis ? Svoj samsung s850 kada spojim, pritisnem power dugme i onda ga komp registruje.

    A moze biti i to.. da ne mozes prebaciti sa interne memorije.
     
  4. united

    united Novi član

    Pa vjerovatno bih ga očitao comp kad bi ja imao memorijsku, tada bi ga očitalo kao flash disk.

    Ovaj iznad, pokušavao sam ga upaliti i staviti na USB al' ništa ne pokazuje na compu : (
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne.. skopcas pa onda palis. Prije kopcanja se startuje normalno aparat ali.. kada ga spopcas preku USB-a onda pritisni power dugme i tada ga mopzda prepozna komp.
     
  6. united

    united Novi član

    Tada se uopšte nemože upaliti aparat.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa kupi si MicroSD karticu bar su one jeftine i spoji je preko MASD-1 (microSD attachment) koji ti je dosao uz aparat i probaj.
     
  8. united

    united Novi član

    Trebam drajvere da prebacim slike iz interne memorije, znam za način sa memorijskom karticom.