Drajver za zvucnu..

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by fotostudio, Oct 18, 2009.

  1. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    Evo posto sam na pogresnom mjestu postavio temu, izvinjavam se, evo sada mislim da je ok...
    znaci problem je sto ne mogu naci drajvere za ovu zvucnu nikako:
    Analog Devices AD1981B(L) @ Intel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller

    Googlao sam, nista!
    Driver Geniue, nista! (identifikuje problem, ali skine nefunkcionalne drajvere).

    Raja hitno mi treba, bio bi vam mnogo zahvalan kada bi mi neko pomogao..
    Hvala unaprijed.
     
  2. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    p.s. DG mi je nasao neki Major C drajver,koji nije radio. pa sam obrisao to i na gogole nasao Realtek neke drajvere i kada ih instaliram pred sami kraj instalacije resetuje mi se racunar. i kada se upali ponovo, izbaciva mi poruku da je pronadjen novi hardware,realtek i tako. i pise da nece ispravno raditi...
     
  3. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    eh preko safe moda sam instalirao uspjesno ove realtek drajvere i nije mi se resetovo racunar... i u device menageru je super sitacija prikaziva kako je sve ok.eh sada sam resetovao racunar i hocu normalno uci i dodje windows logo pa se resetuje... stalno tako...joj sta da radim :(
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Instaliraj win7 i 99% ti nece trebati driver nizasta.Sve ce da radi kako treba i bez drivera!
     
  5. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    ok...hvala to za ubuduce.ali ovo mi je racunar od druga, i ne moze on dverat sa 7... malo svega ima..
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Treba mi driver za ovu zvucnu,trazim evo satima i ne mogu da nedjem.Molim za pomoc.


    Zvučna kartica C-Media CMI9739A/9761 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

    Ni na Cmedia stranici ni na VIA nisam nsao nista sto bi odgovaralo.Treba za XP :wink:
     
  7. GW

    GW Moderator

  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hvala puno GW,problem solved.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Kada dođem u Gračanicu na sladoled, ti častiš. :wink:
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    OK.....NP :wink:
     
  11. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Potreban mi je driver zvucne za Toshiba Satellite laptop (High Definition Audio Device)
    i za Win XP 32bit
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa hebem mu zar je problem procitati na laptopu koji je model, otici na toshiba.com i tamo skinuti drivere?!?
     
  13. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Nije problem prijatelju imam ja stranicu toshibe ali tamo ima driver samo za Win Vistu ne za XP i sve drajvere sto sam trebao skinuo sam sa toshiba support
     
  14. pac

    pac Komšija

    Da probas da se obratis toshibinom supportu?
     
  15. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Nasao sam driver s pomocu Driver Genius Pro ali je sad problem sto imam uzvicnik na zvucniku i neda mi niti ga uninstal niti update.jednostavno kad kliknem update driver nista se nedesava
     
  16. GW

    GW Moderator

    Ako nema podrške od strane Toshibe, onda vidi koji je audio čip i pogledaj na stranici proizvođača ima li driver.
     
  17. _amar

    _amar Aktivista


    Jesi li naso ista za ovo, imam isti problem??
     
  18. GW

    GW Moderator

  19. okanovicr

    okanovicr Novi član

  20. okanovicr

    okanovicr Novi član

    nego vidim da smo se udaljili sa mog problema.napominjem nije stvar vise u driveru to sad imam ali je problem kako ga postaviti kad neda,osim u krajnjem slucaju da rusim sistem.