dvd -> divx/xvid

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by syss, Feb 5, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    daklem došlo je na red bekapiranje kolekcije dvd-ova u htpc format.

    nadam se da smo mi, žitelji kugle zemaljske, dovoljno advanced i da postoje ultra jednostavni programi koji obavljaju maltene sve sami, a meni trebaju sljedeće karakteristike:

    - next next i da za minutu od stavljanja dvd-a u optiku počne ripat bez naprednih opcija demultiplexiranja progresivnih solarnih pixela i takvih gluposti
    - kvaliteta nije nešto pretjerano važna, ali da je bar blizu dvd-a na jedno 1-1.5gb output fajlu
    - da može izvuć paralelno titl u .srt/sub/txt ili bilo šta čitljivo klite-u (tj. vobsub-u ako se ne varam) i ovo mi je dosta bitno jer mi se ne da peglat sa dva programa

    probao sam neki xiisoft dvd2divx i zabolila me glava koliko je loša slika bila na 1.1gb fajlu, autogk je auto goli-qrac, sad skidam 321 xvid konverter + koliko mi se čini neki externi program za titlove od čega me isto boli glava.

    ako netko nešto zna neki program kaj može ovo sve gore - shoot i bit ćete nagrađeni božjom svjetlošću, japanskom mudrošću i 100kn bonom sa hrt-a.

    pusa svima :smt006

    p.s. ovo je c/p sa pce, nisam naišao na ništa zadovoljavajuće :(
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Probaj sa DVDFab platinum on radi sve sti ti treba, brz je, mozes zvuk izvuci iz filma bez kodiranja, kvalitet slike dobar, ama probaj nekosta te nista. :D
     
  3. artemis

    artemis Komšija

  4. ined_82

    ined_82 Guest

    Auto GK u tri klika gotov Divix (samo u google ukucaj Auto GK)
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    ImToo MPEG Encoder 3, ubacis fajl, izaberes zeljeni format, sa desne strane imas video size & bitrate i to je to.

    Sto se tice titlova, beze konvertovao jedan od HD filmova u iPhone format, kad gle cuda, on ih sam zalijepio/integrisao u sam video fajl.

    [​IMG]
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Drug, evo ovako probaj:
    - "nabavi" AnyDVD HD koji ce ti raditi konstantno u pozadini i skinuti sve moguce zastite sa diskova
    - nakon toga instaliraj CloneDVD Mobile, i izaberi "generic divx" u izboru formata. ostalo je sve ultra lagano, samo izaberi broj passova, zeljenu velicinu fajla, rezoluciju (nemoj izabirati samo nativnu PAL rezu - 720x576) i naziv
    - gotov titl skini sa divxsubtitles ili sa podnapisi.net (ili mozes dozvoliti CloneDVD-u da ih zalijepi na video stream)
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Isto tako radi i DVDFab platinum samo mu netreba AnyDVD jer on sam skida sve zastite a kodira fantasticno brzi o kvalitetno.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    CloneDVD Mobile ima poprilicno manje opcija, a to je ono sto covjeku treba. Meni DVDFab nije nikada odgovarao, osim u slucaju ripanja novih filmova sa false TOC zastitom.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Neka proba pa sam izabere. :D
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    samo polako imam sad prijedloga, pa ću probat nešto i javim s čim sam zadovoljan :D
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Prednost DVDfab Platinuma u odnosu na dosta drugog softwera je u tome sto nezavisi od vanjskih codeca i sto ako radis divx sa originalnog filma koji ima DD ili DTS normalno moze da zvuk samo iskopira a video kodira tako da imas divx sa 5.1 DD ili DTS zvukom.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Kad si ti JVC počeo pisati "w"? :|
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kome to jos treba? Zar nije bolje imati kvalitetniju sliku a ne zvuk kada je divx u pitanju? Pored cijene dvd medija danas, vise se ne isplati praviti divx-e, te dvd9>dvd5 proces ne zahtijeva toliko vremena kao ovo prvo.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Meni se to neisplati vec 5-6 godina, ali on hoce da prebaci dvd-ove za HTPC a je.....HT koji je stereo.