DVD player/preporuka

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by sgtPepper, Sep 18, 2010.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Zainteresovan sam za kupovinu nekog DVD playera, međutim nemam namjeru da sada najviše gledam filmove preko DVDa, pošto dosta filmova skidam i odmah ih stavljam npr. na usb. Dakle, interesuje me DVD player koji je kompatibilan da čita. avi fajlove sa usb-a, te ne znam ako je to moguće, neki dvd player koji ima opciju kada se već stavlji i titl za film, da se isti titl može podešavati, tj. mijenjati mu veličinu, font, stroke itd ... (ako je moguće) ili jednostavno neki DVD koji ima mogućnost da učitava .ssa tip titlova.
    Dakle, taj neki HD upscaling šta li već me uopšte ne interesuje, jer nemam namjeru da gledam nikakve HD filmove.

    Da sumiram :
    - pouzdano čitanje .avi fajlova sa usb-a
    - eventualna mogućnost modificiranja fonta, velicine prijevoda
     
  2. pac

    pac Komšija

    Za tebe je onda birin dvd player, cita sve a ima i usb.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma kakva Bira. Malo sam potražio po netu, izgleda da je Philips 5990 dosta dobar.
    Zna li neko gdje bih ga mogao naći u Sarajevu ?
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    To je stariji model pa tesko, ali imas par novih u Stanica (kod merkatora) pa pogledaj neki od njih.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    @mobster, ako možeš da kažeš koji si model uzeo, i dali si zadovoljan sa njim?

    Uzimat ću sljedeći tjedan neki DVD player za u kuću, bitno mi je da čita sve i normalno da titlove čita i da ima USB.

    Čujem da Bira i Vivax čita sve živo, čak bolje od nekih skupljih DVD playera, ja bi većinom skidao .avi filmove sa neta i ono standardno .srt prijevod
    pa preko usb-a gledao na tv.

    Ako može preporuka od vas, na šta da obratim pozornost prilikom kupovanja, bilo kakav savjet će mi dobro doći.

    Hvala
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Na biri titl treba ti lupa da procitas, tacno je da sve cita ali radi kratko i rikavela, imas elitovi u tehnomarketu za 50km. sve citaju, imaju usb, i citac kartica, i 2g. garancije.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Ako hoces da ti sve zivo cita sa neta, protegni se i kupi LG blu ray BD550 195KM. ali si miran sa svim, avi, mkv, dvd, cd, blu ray itd, nasa slova srt bez problema.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Baš kao što si gore naveo, vidio sam kod nekoga ovaj prijevod, sitan pravo, nema šanse ono gledati, bar na mom TV-u.

    Za taj LG, titlove normalno prikazuje?

    Najviše me ti titlovi sekiraju, volio bih normalno da mogu pogledati nešto, a titlovi mi trebaju, i zanima me kako
    ću znat dali određeni DVD player čita te titlove, ima li oznaka neka na njemu da mogu pogledati za te titlove, il se mora svaki player paliti da isprobam kako to radi,
    jer nebi da mi budu sitni.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    LG BD550 je blu ray player, cita normalno srt titlove sa nasim slovima, ako gledas divx, ili mkv, a dvd, i blu ray se podrazumjevaju, cita i sa usb stika, ili eksternog diska, ili medija u ladici, kosta vise od obicnog dvd playera ali vrijedi.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Po meni najbolja opcija za je Media Player...

    Imas Asus O Play Media Player, cita sve zive video formate, sve vrste titlova.

    Video : MPEG1, MPEG2, MPEG4, RM, RMVB, H.264
    Video File Extension :MP4, MOV, Xvid, AVI,ASF,
    WMV, MKV, RMVB 720p, RMVB 1080p,MPG, ISO,
    FLV, TS, MTS, M2TS, DAT,IFO, M1V, M2V, M4V
    Image : JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
    Audio : MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, AIFF,
    Dolby Digital AC3, Dolby Digital Plus, DTS 2.0
    Subtitle : SRT, SUB, SMI, SSA, ASS, IDX, TXT
    Portovi: 1 x USB Port, 1x HDMI, 1x S/PDIF Out
    Composite Video, Composite Audio L/R
    Stream full HD 1080p videos

    http://in.asus.com/Multimedia/Digital_M ... ifications

    Kosta oko 140 KM al nemas brige...
     
  11. nenolik

    nenolik Novi član

    Moja ti je preporuka, DVX689H LG, sto se tice citanja formata gotovo pa sve ukljucujuci i mkv, HDMI izlaz sa naravno upscaling funkcijom, u poredjenju sa ostalim kvalitetnijim brendovima DVD playera nudi veci broj kodeka. Trebao bi ti zadovoljiti potrebe ;)
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Gdje kod nas ima kupiti ovaj media player sto je neso preporučio ?

    Sent from my Nexus S using Tapatalk
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    ComTrade shop - Importanne :smt006