DVD ROM TEAC

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by anel, Dec 23, 2004.

  1. anel

    anel Novi član

    Planiram da uzmem DVD ROM marke TEAC,jaran mi ima TEAC CD ROM i kaže da ga odlično služi,pogotovo se dobar pokazuje pri čitanju piratskih CD ROM medija,ne znam da li je tako kvalitetan i kao DVD ROM.
    Želim da čujem vaše mišljenje jel dobar potez kupiti ovaj DVD ROM
     
  2. djambo

    djambo Aktivista

    samo izbjegavaj asus i l.g. sve ostalo je ok
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    slazem se u potpunosti.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    gle ja što sam vidio/posjedavo od lg-a je sve radilo odlično i svi uređaji koje sam ugrađivao u prodana računala dan danas rade, tako da se tu ne mogu složit.

    asus je drek većih dimenzija. frend ima teac pržu i nisam ni ja ni on zadovoljan sa radom... mislim radi bez greške, ali u odnosu na moj lg ima puno duži spin-up/down i opasno sporo otvaranje ladice, not to mention kako je lg jeftiniji.

    nec je oke recimo, sa pioneer-om nemreš fulat, makar i aopen dvd mi je odlično radio (to je zapravo bio pioneer-ov slot-in drive).

    pa sad ti razmšljaj :D
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    meni je Teac uvijek radio ko sat, ali posto se danas vecina njihovih uredjaja pravi u Asus-ovim fabrikama, mislim da se vise necu vracat na nj
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma teac je prije bio pojam kako u kompovima, tako i u audio-u, danas se sve okreće mass produkciji i tom strujem je i teac krenuo meni se čini.
     
  7. Sleeper

    Sleeper Komšija

    pih...zivile male firme!
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    zato abit propada
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Imam teac-ov CD-RW i ne mogu se žalit.Na neke 10x cd-ove može pisati brzinom od 12x
     
  10. Anonymous

    Anonymous Guest

    Ja imam Hitachi LG DVD rom i prezadovoljan sam.Svakako preporuka.Imas u 3 boje milina burazeru.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    boja je najmanji problem, iako je uvijek dobro imati izbor.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    to nije do uređaja, nego do medija.
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Nije do uređaja jel.Onda objasni ovo:
    Kada dam drugu svoj medij 10x da snimi nešto sa svojim LG CD-RW uređajem (52x32x52) kod njega može ići samo 10x a kod je kod mene 12x.Molim pojašnjenje
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    zato što konkretno lg-jevi novi modeli ne mogu snimat na 12x, nego na ...8x, 10x, 16x itd. :wink:

    48/24/48 model je bio zadnji koji je mogao snimati na 10x, 12x, 16x itd. as i recall.

    kažem ti again... do medija je.
     
  15. Spider

    Spider Aktivista

    Kad smo vec na ovoj temi ja planiram da uzmem ovaj model: DVD ROM LG 16X52X RETAIL u plusu je 61KM.
    Valjda ce citati normalno :!:
     
  16. ednet

    ednet Aktivista

    Imam ja LG DVD 16X52X i fino je radio godinu i par mjeseci a sad rjetko koji DVD da moze da procita a nedavno je poceo i sa cd-ima da zeza a nije mu glava prljava jer sam je cistio jednostavno je odradio svoje,ali kad razmislim nisam ga ni stedio :p
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    ja na svom combu jako rijetko dvd koristim, tako da nemrem reć dobar je/nije dobar. ali prža radi... 48/24/48 prža u jednom kompu radi, sad će bit druga godina bez greške.

    ma u krajnjoj liniji to je sve više-manje potrošna roba, ako radi u garantnom roku - dobro je.
     
  18. djambo

    djambo Aktivista

    moja preporuka je lite-on koji rade uredjaje za sve jace firme snimac mi radi bez problema godinu i pol a cd rom star nesto vise od dvije godine jos uvjek prebacuje preko 7000 kbs kod kuma
    misljenja su podjeljena ali svi se slazemo bjez od asusa
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    i ja sam čuo da je lite-on oke, samo imho očajno su ružni i defaultni.
     
  20. djambo

    djambo Aktivista

    nemoras njega mozes uzet Sony koji samo stavi svoj oklop i naljepnice