Eksterni disk u THOMSON TG782 Router

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by bjede, Dec 9, 2011.

  1. bjede

    bjede Novi član

    Pozdrav,
    jedno čisto laičko pitanje jer o ovom stvarno ništa ne znam...
    Zanima me može li se u USB port ovog T-Com-ovog Routera spojiti eksterni HDD? Na netu sam nailazio i na pozitivne i na negativne odgovore, a oni pozitivni navode da za to Disk moga biti formatiran u FAT32 formatu (što moj nije).
    I još nešto. Ako bi se HDD i mogao spojiti preko Routerovog USB-a, gdje bih ja onda mogao gledati njegov sadržaj? Na PC-u ili i na TV-u? Jer ovo me zanima iz razloga što imam dosta filmova na eksternom HDD-u, a htio bih ih gledati na TV-u bez nekih pustih razvlačenja kablova.
    U Hrvatskoj je ovaj Router dosta zastupljen (zahvaljujući "dragom" nam T-Šrotu), ne znam kakva je kod vas situacija, ali nadam se da netko zna nešto više o ovome. :)
     
  2. bjede

    bjede Novi član

    Nitko?
     
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

    Mozes koristiti eksterni disk, mora biti formatiran u FAT32. Ako ti TV ima podrsku da stream-a sadrzaj sa mreze mozes gledati i filmove sa tog eksternog disk-a. Naravno sadrzaj diska ce ti biti dostupan i sa racunara. Samo skini uputsvo za uredaj sa neta i prati ga.

    BTW ako ti bude pravio problema oko pristupa (na disk) postavi staticke IP adrese.
     
  4. bjede

    bjede Novi član

    Imaš li ti ovaj router, jer mi treba iskustvo nekog tko je pokušao istu stvar?
    Ovo za FAT32 znam, nego reci mi kako ću znati podržava li mi TV streamanje sa mreže? TV inače nije nova baš, VIVAX HD Ready 32".
    Na jednom drugom forumu lik mi kaže da je stvar u firmwareu samog routera, i da je bitno koja je verzija i da li podržava uopće eksterne uređaje?
    Gdje to mogu vidjeti?
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nemam taj router, ali mi djeluje logično da na taj USB port ne može da se spoji eksterni HDD, već da je to port za eventualnu nadogradnju softvera ili dijeljenje mreže.

    Nešto slično kao i na BHTelecom MojaTV boxovima.

    Pročitaj i ovo:

    http://forums.whirlpool.net.au/archive/1303747
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    E vidis ja sam imao ASUSov ruter na koji si mogao spojiti eksterni HDD i koristiti kao FTP server,vjerovatno je o tome rijec.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To sam i mislio pod dijeljenje mreze.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nemam taj uredaj, ali najbolje ti je da pogledas u samim postavkama Router-a da li se negdje spominje USB. Ako da uradis SS i postavi ovdje pokusat cemo te dalje uputiti.

    Sto se tice LCD mislim da nema mogucnosti stream-anja ali pogledaj opet u opcijama nikad se ne zna.
     
  9. bjede

    bjede Novi član

    Pročitat ću ovaj tutorijal što je kolega gore stavio i malo pogledati po opcijama samog routera pa javim kako stvari stoje. :)
     
  10. bjede

    bjede Novi član

    Ma da, na to sam i mislio. Jasno mi je da mu ne bih mogao pristupiti direktno preko TV-a.

    Možeš li mi ovo malo pojasniti? Znači li to da bih mogao sadržaj hdd-a reproducirati izravno preko TV-a? Mislim da to nije moguće.
    Inače, preko HDMI kabela spajam TV sa laptopom na koji je prikopčan eksterni hdd i gledam filmove sa njega na TV-u. Jel to isti princip?
    Možeš li mi molim te ukratko objasniti funkcioniranje streamanja? Da li to samo podrazumijeva LAN/WLAN mrežu?

    Koliko ja vidim ne. Ne znam koji SS da postavim, pod kojim opcijama da gledam?
    [​IMG]
     
  11. bjede

    bjede Novi član

    Evo sad sam pokušao ići po uputama iz User Guidea (koji je za TG782 verziju routera, pa se očito ponešto razlikuje od (i) verzije), međutim nekih opcija uopće nemam. Evo kako user guide sugerira (označio sam opcije koje u Gateway GUI-ju mog routera nemam):
    [​IMG]

    [​IMG]

    A ovako izgleda moj Gateway GUI za spomenute opcije:
    [​IMG]

    [​IMG]

    Ja u listi pod "Game & Application Sharing" imam "FTP Server". Pa sad ne znam da li je to ono što cijelo vrijeme tražim? I mogu li preko toga staviti USB u funkciju i kako?
    [​IMG]
     
  12. bjede

    bjede Novi član

    Vidim, nitko ništa ne odgovovara, ali više nije ni bitno.

    Definitivno sam saznao da su sve ove opcije omogućene samo na verziji routera TG782, dok na ovoj koju ja imam, TG782(i), nažalost nisu.
    Tako da je sav moj trud bio uzaludan. :x
    Eto, pa ako nekoga bude zanimalo isto pitanje, odgovor je da na ovaj router NIJE moguće spojiti vanjske uređaje preko USB-a (osim VOIP slušalica).

    Može lock na temu.