Electronic Workbench

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Seadboy, May 9, 2010.

  1. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Da li neko zna u cemu je problem, naime kada udem u ovaj program izbaci mi Application Error.... Nakon sto restartujem racunar, udem u program, nakon nekog vremena rada , onemoguce se pojedine funkcije, probam uci opet izbaci ovaj Aplication error....
    http://img9.imageshack.us/i/worka.png/
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Reinstall? Original?
     
  3. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Ma reinstalirao x puta, skinuo sa elektronika.ba, mislim da je legalno, sve i da je ovo besplatan software....
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    ja bih samo rekao da nadjes kakav drugi program koji obavlja slicnu funkciju, ili ako ti je EWB toliko drag da kupis originalnu verziju
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Koliko ja znam nije besplatan :)
     
  6. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Mislim da je ovo besplatno, program je napravljen 1998., cak smo ga i u skoli koristili, cak me je profa jednom uputio da skinem sa interneta, jer kao i on je skinuo.....
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam koja je to verzija ili sta, ali mi smo koristili iz Instrumentacije u proslom semestru Electronics Workbench MultiSim i LabVIEW i za oba je trebala licenca.
    Pogledaj na oficijelnoj stranici, mislim da ima studentska verzija od vecine alata, ili trial 30 dana ili demo verzija.

    EDIT: Sto se tice free alata, googlaj za QUCS, pa vidi ima li ono sto ti treba.
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Koji je OS u pitanju?
     
  9. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    XP....
     
  10. EdoO

    EdoO Novi član

    Radio je na XPu normalno nekad daaavno : ), skini neku drugu verziju s drugog mjesta
     
  11. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Ma evo skinuo sa druge lokacije, isto.... Kad odem CTR+ALT+DEL, na process, ponasa se kao da je program ukljucen, a nije....
     
  12. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Evo, mislim da sam skontao.... Kada odem na restart racunara, pojavljivalo mi se END NOW za 2 aplikacije, nakon sto sam kliknuo END NOW, nakratko mi se otvorao WB, a onda i restartovao racunar.... Poslije na WINDOWS TASK MENAGERU sam preko processa ukinuo navedene aplikacije i pokrenuo WB.... Sada je OK.... Hvala svima koji su bili voljni pomoci....