emulator za Playstation 2

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by reni90, Dec 25, 2004.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zbavio sam polovno ali pravo malo koristen (bez chipa, znaci laser ok, a frajer je imao samo nekoliko originala tako da je u super stanju - a btw jos sam i dobio te originale). Da, bar u ostatku svijeta/Evrope svi modeli bi trebali imati podjednaku cijenu, jedino ovdje papak jedva ceka da digne cijenu (a sama proizvodnja slim konzole je jeftinija od stare fyi). Da sam imao prilike/dovoljno novca uzeo bih prvo DMS4pro mod-chip i Component kabl pa sve ostalo, jer je to dvoje zajedno sa mreznim adapterom ovdje gotovo nemoguce naci, al sta ces - studentski zivot pa se mora ganjati sta jeftinije. :|
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    koliko je hard disk za obicni os2????

    imal se igdje u BIH nabavit nov ps2 po standardnoj cijeni od 149$ (mislim negdje oko 230KM)
    vidio sam da je u hr hiljadu (tisucu :D ) i nesto kuna
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imas u Mobil-Mediji u Sarajevu PS2 po cijeni od 320KM (i "obicni" i tanki su iste cijene). Ne bih rekao da ima jeftinije (u legalnim prodavnicama). Sto se tice HDD-a oficijelni Sony-jev disk (40GB) zajedno sa igrom Final Fantasy XI Online ima cijenu od $100. Uz to jos moras uzeti i network adaptor koji dodje oko $30. Najbolja kombinacija je network adaptor (sa modem i ethernet ulazima - jer postoji i broadband-only verzija), Maxtor 120GB ATA133 disk, i HD Advance softver (moze se i crackirana verzija skinuti s neta), i naravno-memory card.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Iron Maiden mjenjaj ime u PS-GURU
     
  5. kiboo

    kiboo Novi član

    meni radi emulator

    evo moja mail adresa ako nekom treba bios za ps2 emulatora ili ako mu trebna nesto drugo u vezi toga

    [email protected]
     
  6. kiboo

    kiboo Novi član

    ja vam imim bio za ps2
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    I ja imam bios scph10000.bin ali ne može ono pokrenuti San Andreas
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedino sto PS2 emulatori mogu fino pokrenuti je Puzzle Bobble i razne "kucne" demoe. Probati bilo sta ostalo je samo gubljenje vremena (ili igranje u 3fps-a najvise).
     
  9. Darkman

    Darkman Aktivista

    Pih kad bi to bilo tako pa svi bi imali racunar i emulatore....
    Mozes ti sebi nabaviti ma kakvih god biosa za emulator ili drugih shitova ali nikad to nece biti ko na PS2...
    Zamisli da sve radi kako treba (mislim na emulator)sta bi bilo sa PS2 i Sony-em propali bi (krahirali bi) jer koliko danas ima korisnika racunara u svjetu koji pored igranja PC igara prizeljkivaju igranje Ps2 igrica na PC-u apihhhhhh :smt002 .Svi bi poletili na te emulatore niko nebi kupovao Konzolu i njihove "orginal igrice".
    Zato to sranje sa emulatorima zaboravi ,bolje bi bilo da sebi kupis PS2 ako si u mogucnosti.......... :lol: :twisted:
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    Dovršiće se emulator kad-tad
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa sto se nebi sastali svi programeri i pokrenu neki projekat ps2 emulatora

    vidio sam da ima milion emulatora al nijedan neradi

    kad bi svako napravio po jedan dio.....
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Zamisli na Trici zafrkancija ja mislim da im je bolje da ne pokushavaju
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dovrsice se emulator ali kad PS3 bude na vrhuncu "karijere". a Iskusni da li ces ti imati konfiguraciju koja ce to pokrenuti to je druga stvar.
     
  14. Darkman

    Darkman Aktivista

    Nemaju mu...a da se sastanu....Nije to Bosna da svako radi sta hoce,tamo postoji zakon...............(ZAKON JACEG) :wink:
    Zavrsili bi u cuzi ili dr sta ja znam :roll: ........................
     
  15. djambo

    djambo Aktivista

    imate i vi u Bosni dobrih programera pa nek saslusaju Iron Maidena sto se tice arhitekture i na posao
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    hehhehe
     
  17. Darkman

    Darkman Aktivista

    Nece niko dzabe...
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Kako bi se zvao Željezni Bosanski PS2 Emu.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    BosniaStation2 Emulator v0.1 :mrgreen:
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    1/10 posla smo završili idemo dalje :mrgreen: