"emulirati" free space

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AhmeT, Nov 10, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo ovo e mozda malo cudno pitanje :D al eto bas me zanima dal se moze izvest..

    Recimo neke igre, pri instalaciji, traze neku fiksnu cifru slobodnog prostora (recimo COD4 hoce 8000MB da bi se inslaliro) a kad se instaliraju zauzimaju manje od te cirfe.. (opet COD4, on recimo zauzme 6.2GB)... (ili recimo ovo je isto kod HL2 collectors editiona, kad se insalira, Steam trazi 4.5 giga slobodnih, i onda ponudi koje se igre hoce instalirat, i recimo moze se izabrat samo HL1 i ispadne manje od gige da zauzme, a steam opet neda ispod 4.5)

    i ja evo oslobodih jedva 7 giga, znaci sve sam pobriso sto sam mogo na ovoj jednoj bijednoj particiji, i kontam sad cu inslirat igru jer zauzima 6.sgbiga (vidio sam kod druga da toliko zauzima) kad ono nece :D hoce 8 giga, a toliko ne zauzme...

    Pa se pitam, jel ima neki program ili tweak za registry il tako nesto (nisam bas kako fercera ova provjera slobodnog prostora) pomocu kojeg bi se privremeno promijenila ta velicina??' samo da prodje instalacija :D
    (guglo sam al nista nemogu nac, sigurno ima al nemogu potrefit keyword ;D)
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Isto sam tražio, nema ništa :)
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    da i onda kad instaliras igru ces postaviti novu temu u kojoj ces da pitas zasto ti igra trza ili se gasi ili slicno...ja mislim da instalacija ipak sa razlogom trazi toliko prostora :)
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Skoro sam imao 100tinjak MB slobodnog prostora. Pola aplikacija nece ni da pokrene, a ostale rade dosta usporeno.