EPN - 3 konekcije u isto vrijeme

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Aquila, Mar 22, 2009.

  1. Aquila

    Aquila Novi član

    Vozdra! Imam jedno pitanje u vezi dijeljenja internet konekcije.
    Dakle, koristim EPN kablovski internet preko ASK kablovske i modem mi je Arris Touchstone sa jednim LAN i jednim USB izlazom.
    U isto vrijeme sam uspio napraviti 2 internet konekcije na desktopu i laptopu (jedan je spojen preko LAN-a, a drugi preko USB-a).
    Ukazala mi se potreba za trecim racunarom pa me zanima slijedece: Kako da napravim trecu konekciju na novom racunaru?
    Da li je iko probao navedeno preko huba ili na neki drugi nacin? Ne bi ulagao u dodatne dijelove ukoliko ne bi bio siguran da bi funkcionisalo.

    Hvala unaprijed. Pozz :smt006
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Tesko da ces naci hub danas posto se ne proizvode godinama, kupis 4-portni switch za 20-ak km i probas s tim mada bi ja preporucio neki router da odradi konektovanje umjesto racunara
     
  3. dejson

    dejson Aktivista

    Funkcionise 100%. Od nedavno je EPN omogucio dovoljan broj virtuelnih konekcijaa, tako da sa te strane nije problem. Ja uspijem preko virtualnih masina napraviti i po osam konekcija odjednom :) ( Rapidshare ).
    Ja licno ne bih isao na router jer ne bih imao izbor konektovanja i na internet i na free zonu u isto vrijeme, Takodjer nemoj koristiti oba interface-a jer to provjereno preopterecuje modem. Svakako poslusaj stihoklepca i kupi switch i radit ce ti sigurno.

    Naravno propusnost ti je podijeljena