Error 404

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Dec 25, 2009.

  1. hijacker

    hijacker Novi član

    Kad sam ti dao account info jeli pise tamo ova tvoja domena ? ?
    Login se na cPanel preko ip'a sto sam ti dao..
    http://IP-Masine/~system
    Posto je sistem tvoj username...
    Probaj ga tako ocitati dok se DNS ne sredi.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    da.. pise Domain: system-storage.com

    a nisam skuzio IP.. do mene je.. mogu otvorit CP preko IP-a
     
  3. hijacker

    hijacker Novi član

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa rekao sam da sam spolije skuzio IP. Uglavnom stranica ce biti dostupna preko IP-a meni.. a drugima normalno.. dok system-storage.com ne proradi.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sada radi..

    selvin, Valjda i tebi.

    Ipak je bilo do domene.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ubacio sam forum "smf" (folder forum) u "public_html". Postavio pristup broj 777. Medjutim kada kucam ..domenu/forum, izbaci mi:

    "Forbidden
    You don't have permission to access /forum on this server. "

    Sta bi moglo biti problem?
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa i ne treba ti 777 ako hoces samo da pristupis :S Sa 777 si sve dozvolio svima :D Je li se u public_html/forum/ nalazi index.php?

    Edit: Jesi ubacio instalaciju tog foruma, ili si ubacio vec instaliran forum sa svog kompa? Ne znam kako to ide kod smf foruma, ali vjerovatno slicno kao i za phpbb.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ..nalazi se index.php. Forum se raspakuje iz zip-a ..ubaci se u folder i onda ga treba instalirati. Znaci treba mi se pojaviti instalacija ali.. kako god, ja nemam pristupa tom folderu.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Probaj nesto kao domena/forum/install.php.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Opezt ista poruka.. Forbidden, You don't have permission to access /forum/install.php. on this server.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Vjerovatno ti je nesto do hostinga. Pogledaj na tom fajlu permissions. Mada ako si samo upload-ovao, trebalo bi da ga mozes pokrenut.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, samo sam uradio upload. Sve je štrigirano i broj stoji 777, a vjerovatno jer sam i odredio folder "forum", 777. Moze biti do hostinga.. smo sta konkretno. Kontaktirao sam kod koga hostam pa, vidjet cu sta ce biti.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo instalirao samm Kunena forum da se vise ne zezam. Svidja mi se pravo. Prvenstveno zbog integracije u samu stranicu-joomlu.