europroNET i oprema...

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NeTRa1der, Jun 28, 2005.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    pitao sam jarane (koji su prikljuceni na EPN-ov kablovski internet) da li mogu da ja kupim kablovski modem i da tako placam mj. pretplatu za 9KM nizhe...rekose da je to moguce...
    e sad, da li se isplati kupit vlastiti modem, ili otplacivati njima mjesecno 9KM za modem? ima li tu kakve razlike? koja je tu caaka :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nema cake. pitaj je li postoji mogucnost da modem predje u tvoje vlasnistvo ako ga otplatis nakon nekog vremena. kod Logosofta se mozda i isplati, ali ne kod i EPN-a. mogu nekad promijeniti infrastrukturu ili povecati brzinu vecu nego sto modem podrzava, pa sta onda?
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Mislim da svaki cable modem podrzava max sto cable moze ponuditi... :roll:

    Al sumnjam da ce EPN povecati brzine :D
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Isplati se uzeti modem jer ti ako iznajmljujesh nemozesh promijeniti providera dok god modem nije u tvom vlasnistvu, a osim toga kada saberesh koliko mjeseci trebash placati tih 9KM izade te vise nego kad kupish isti u radnji.
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    a koliko se krecu cijene tih modema? trazio sam po nashim firmama...nisam uspio nigdje naci modeme...osim u Kim-Tecu, ali im web stranica neshto ne radi...
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najskuplje sto sam vidio je bio prije nekoliko mjeseci ovaj moj Motorolin Cable modem - oko 120KM. Sad je spao na nekih 90KM. Neki Arris modem koji mi jaran koristi za EPN je oko 50-60KM.
     
  7. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Ja sam svoju motorolu tipla 139 ili 149KM(nisam siguran) ali vrijedi :mrgreen:
    Modema ima u HS-u(tu sam ja svoj uzeo)...a bilo je i po gradu i to jeftinije(kasno sam skontao).Nisam siguran gdje trenutno ima.....
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    U DISTI-u imaš jeftine Allied Telesyn modeme.