Exe. download problem!

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ultra, Mar 1, 2014.

  1. ultra

    ultra Aktivista

    Imam jedan veliki problem na starom kompu, naime nece da skida exe foldere da interneta ni na jednom pregledniku, dode do 99% i stoji, trazio sam po internetu rjesenje ali nisam uspio naci. molim Vas ako neko zna da mi pomogne hitno mi je..
    Unaprijed Hvala!
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Antivirus blokira mozda 'zarazene' .exe.
    Koje programe pokusavas skinuti?
     
  3. ultra

    ultra Aktivista

    nema antivirusa nikako, pokusa da skinem adobe flash player, mozilu, operu, znaci bilo koji fajl koji zavrsava na exe..

    [​IMG]

    i ovako stoji i nakon 10 minuta prekine, nepoznata greska na mrezi, tako nesto izbaci
     
  4. ultra

    ultra Aktivista

    izgleda da je neki zestoki virus u pitanju, malo sam cito po forumima, neda mi da instaliram antivirus, sve mogu instalirat ali antivirus kad krenem instalirat samo prekine instalaciju nakon 2-3 sekunde samo nestene instalacija :twisted: :twisted: :twisted:
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    virus 100%
    xp je pun rupa,zacas uleti virus a jos ako nemas nikakve zastitite,nesto si pokupio,mozda cak i sa usb sticka
    na win 7 recimo nikada nisam imao virus koji bi mi pravio probleme a antivirus mi je free avast kojeg koristim vec 3-4 godine
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Svaki OS je pun rupa bez AV alata.
     
  7. wragg

    wragg Aktivista

    Pa mislim da ipak to ne mozes tvrditi. Jedino ako pod "OS" mislis na "Windows". :)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    I na osx, one koji su masovno u upotrebi.
     
  9. ultra

    ultra Aktivista

    ma od jarana komp, u pitanju je Sality virus bio...i nakon sto sam oborio sistem, i poravno disk, uspio instalirat avast opet ga je naso...ali evo skida normanlo sad radi i fercera

    ali sam preskeniro sa avastom naso ga je opet, restartovo se i eno skenira vec sat vremena, pola fajlova inficrano iako sam formatiro...sality i saliticode...
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Skini MalwareBytes, preskeniraj i removaj sve sto nadje. Free je.
     
  11. ultra

    ultra Aktivista

    on pokauje da je sve cisto, avast opet naso sality i salicode, iso sam da obrise sad cemo vidjet, sad ne blokira exe fajlove nego otvara stranice sam


    [​IMG]

    [​IMG]



    ovakve stranice i neznam kako ovo da blokiram i prekinem..
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Te zafrkancije nekad moras rucno ukloniti u samom browseru i Control Panel-u pod programima (ako postoje).

    Ctrl+Shift+Del da obrises svu memoriju od pocetka vremena.

    Obrisi/deinstaliraj sva prosirenja, extenzije, add-ons itd-itd...sve vezano za browsere.

    Posluzi se avast ciscenje preglednika.
     
  13. ultra

    ultra Aktivista

    nema nista ni u browseru ni u control panelu, nego jednostavno kad instaliram nesto novo, kreira se aplikacija koja otvara ovo sta god da instaliram...blokiro sam je u tune up-u i evo nema vise, instaliro Youtube downloader opet mi stavio 2 ova da se otvaraju ali blokiro opet...nakon 3-4 ciscenja sality i salicode opet pronadeni sa avastom a prema malware-u com je cist
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Svaki virus ima ime (kako se zove) i na internetu mozes naci vise inforamcija kako se rijesiti belaja.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker