F.E.A.R.

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Sep 5, 2005.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    MINIMUM SYSTEM REQUIRED
    · Windows® XP or 2000 with latest service pack installed
    · DirectX® 9.0c (April Edition) (included)
    · Pentium® 4 1.7 GHz or equivalent processor
    · 512 MB of RAM
    · 64 MB GeForce™ 4 Ti or ATI® Radeon® 9600 or equivalent with hardware T&L and pixel shader support
    · 5.0 GB free Hard Drive Space for installation
    · 4x CD-ROM drive (for Director's Edition, this will have to be DVD-ROM)
    · 16-bit DirectX® 9.0 compliant sound card with support for EAX™ 2.0
    · Internet Connection Required
    · Mouse
    · Keyboard

    RECOMMENDED HARDWARE
    ·Pentium® 4 3.0 GHz or equivalent processor
    ·1 GB RAM
    ·A 256 MB Radeon® 9800 Pro or equivalent DirectX® 9 compliant video car with hardware T&L and pixel shader 2.0 support

    ako je ovo preporučena konfa onda neka mi neko objasni što je onaj u infu što je recenzirao rekao da je morao koristiti medium detalje i 800x600 rez da bi normalno igrao
    ako je mu je konfa prep. onda bi trebao bar da može da igra na medium i 1024x768.
    ovo me interesuje jer mi je tip našao 9800Pro i sada se dvoumim da li da je uzmem!
    Komp na kojem je igrao čovjek u infu je:
    Athlon 64 3200+, 1GB RAM-a i Radeon 9800Pro (ne piše da li je 128 MB ili 256 MB)

    evo još screenshotovi:
    http://media.pc.gamespy.com/media/681/6 ... mgs_1.html
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    zašto će ti 9800pro kad već imaš Nvidia GeForce 5900@5950. Te kartice su veoma blizu po performansama, ako čak 5950 nije i brza.
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    5950 je dosta sporija u DX9 aplikacijama, pa ih obicno prebaci u DX8 ...
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    jesu dosta sporije sa obični nv driverima ali omega driveri (i još po koja optimizacija) to nadoknađuju
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    I izgleda kao slikovnica od silnih optimizacija.

    Iskusni ono sto pishe preporuceno ne mora znaciti da je tacno. Ne sjecash se ti davno dok su reptili hodali zemljom postojala je igra po imenu Deus Ex kojoj je u preporucenim konfama stajalo 400mhz proc i neka bezvezna grafa a svi znaju da je jedva gurala i Ti500 i Athlon na 1ghz
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    :D
    u to sam se i sam uvjerio kada sam vidio da na nekim webovima razgovaraju o deusu i ja sam tražio malo informacija o njemu i naletio sam na testove.
    a to što je vrijedilo za njega vrijede i za zadnji nastavak kojeg X850XT PE i 6800U jedva doguraju do 30 FPS
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vidi i Halo PC zahtijeve, pa ces vidjeti da je daleko od igrivog.
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    ja bih prije rekao da je ovo uzrok neoptimizovanosti nego hardverskih zahtjeva
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa da hoce... Doom3 bi se mogao igrati na mom kompu sa svim detaljima na max pri min 60fps...al im se neda... :roll:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Gleado sam neki su freakovi pokrenuli D3 na 2x VooDoo2 al su se bili dobro zabavili u optimizacije D3 je izgledao kao Q2.

    Uglavnom da su pokrenuli.
     
  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Imam ja 9800pro i Fear na njemu radi dobro na 1024x768 max detalji. Ali ipak je dobro stavit 800x600, jer ide puno, puno brze, zbog gomile kompleksnih shadera koji su primijenjeni na svaku povrsinu, pa je zato 1024x768 prezahtjevna za sve kartice, osim onih sa najvecom propusnoscu, dakle najskupljih
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Eh evo rješeni svi problemi zamijenio sam za Radeon 9800Pro i sad sve fercera ( sa omega driverima bolje od GF6600GT u svakoj igri sa izuzetkom DooM-a.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    A 6600 sa Omega Driverima :wink:
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    nemoj me tjerat na upgrade :D