f1 2013

Discussion in 'Igre i konzole' started by kio, Oct 6, 2013.

  1. kio

    kio Komšija

    Je li ko probao novu f1. Skidam khm "narodnu" verziju pa ako bude poboljsanja u odnosu na 12' sprema se kupovina :mrgreen:

    Po komentarima se vidi napredak u poljima grafike, Al playersa i f1 2013 malo vise vuce na simulaciju.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    probao PC i PS3 verziju. grafika ista kao i prije, handling mi se cini laksi nego u proslih par izdanja.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  3. kio

    kio Komšija

    Aha, hvala :) ma f1 2012 je bila bagovita na pocetku. Vidjeti cemo :roll:
     
  4. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Ajde molim te kada isprobaš napiši ovdje svoj dojam pa možda i ja probam :)
     
  5. kio

    kio Komšija

    Mer'e 8)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najavljivali su da ce se moci vratiti jos u 70-e ili 80-e, sa starim bolidima i starim stazama, to je imho jedino sto realno donose ovaj put.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    ali je izbor tih old-school traka i bolida pomal

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. kio

    kio Komšija

    Drug ova verzija sto sam skinuo ne radi :roll:
    Potrajati ce dok skinem novu, uglavnom nista te ne kosta da probas. Zasigurno su popravili inteligenciju vozaca, pogotovo na tezim nivoima. Mozes probati
    classic mode.
    Mene jedino zanima da li postoji formacijski krug prije same utrke :wink: , @Vedo jesi probao ovo :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Probao malo, manje-vise ista igra ali barem su uveli klasik bolide, merak je kad zaplese zadnji kraj od F310 :D

    Jos klasik sadrzaja, modova i otkljucavanje tajnih bolida bi bilo super.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja cu ovo probati samo zbog starih bolida. Inace ne vidim smisao, igrao sam F1 2011, isti djavo.
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    I meni se ovo igra radi klasika a taman i Rush dolazi u kino ove sedmice :D. Samo ne znam kako ovo ide bez volana, eventualno na gamepad.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    X360 gamepad je predvidjen za ovo.
     
  13. kio

    kio Komšija

    Kratka recenzija:
    Igrao sam nekih pola sata koliko sam imao vremena i mogu reci :smt007 :smt007 :smt007
    Nema puno novina, ali je dosta doradjena igra. Zvuk je bolji, bolje se cuju ostali bolidi oko tebe i lakse se snaci. U retrovizoru sada imate i zadnje krilce koje vidite tako da je osjecaj realnosti veci.

    Bolidi su nekako tezi na prednjoj osovini takav sam utisak imao, mozda je do setupa. Igrivost je daleko veca nego u 2012, imate veci feedback od bolida. Npr lakse je manevrisati jer vozim bez pomagala osim kocenja (vozim na tastaturi godinama) kada izlazite iz sporije krivine drzite gas zadnji kraj proklize ali imate vremena da korigujete dok na 2012 toga nema. Bolji efekti, bolje doradjene staze osjetite neravnine vise.

    Classic mode dere guzove, probao sam Ferrarija 99' i nisam se toliko dugo zabavio u f1 svijetu jos od izlaska 99-02 8)
    Dok kocite zadnji dio vam proklize pa morate ispravljati, izlazite iz krivine a zadnje gume proklizuju do trece brzine :smt005 Veceras cu imati priliku vise da se druzim, za sada je sve OK.
    P.s bolje su animacije pogotovo kada pocinjete trening i protagonist sjeda u bolid, jedino oni mehanicari trebaju u solarijum otici svi su nekako blijedi :roll:
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    ovo kad si napisao sve ostalo ti pade u vodu xD Pa ne igras na mobitelu pa da ti PC sam mora kociti, gasi to ba :smt003
     
  15. kio

    kio Komšija

    Ne mislim da mi sam koci :p nego mi je iskljucen abs, anti lock :smt004
    Jer nemam osjecaja sa tastaturom nema progresivno da koci kao kod pedala :roll: i uvijek bude lock i nemoguce je voziti osim ako je brake pressure na low, ali onda gubis draz igre :twisted:
     
  16. kio

    kio Komšija

    Igram karijeru mogu primjetit da su botovi dosta agresivniji :D
    Vozim sa Torro Rosso i utrka u Kini poceo na hard, zavrsim na medium gumama. Posto sam u box usao krug ranije nego sto treba, zadnji krug sam izgubio 7 pozicija jednostavno gume se deformisale :x :smt006