Final Fantasy XV - PC

Discussion in 'Igre i konzole' started by Ragnarok, Apr 1, 2016.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neće to sigurno izaći simultano sa ostalim platformama 30.09.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Rekli su da su fokusirani na konzole, mozda nekad izadje, kad padne prodaja na konzolama. Demo je cudan, ali zanimljiv. Vuce na Kingdom Hearts, samo da ne bude button mash.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni nije FF bez turn based borbe. Borba u FF 13 mi je bila smece, skoro sve automatski se obavlja
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa vecina igara u serijalu nema pravi turn based. U FF12 je bilo automatski kad nakupis gambita. FF13 zapravo ima prilicno dubok combat sa paradigmama, ali ne moras koristiti kad je lagana igra, nazalost. Svakako ima previse trash mobova, smorilo bi da se mora taktizirati stalno. FFX odudara i prvih par igara, sve ostalo koristi neku vrstu active turnbased sistema.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je borba u FF7 i 8 "taman", bas taktika kod bossova. Doduse, ako se ko sjeca Secret Of Mana za SNES, to mi je najbolji combat za RPGove.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je najbolji sistem borbe bio onaj u Chrono Cross, al' nema šanse da bi nove generacije "gejmera" tako nešto prihvatile u modernim igrama. Nadam se da neće izaći u ovakvom stanju u septembru jer je framerate neprihvatljiv za ovako masivnu igru.
     
  8. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Meni je najbolji turn based bio u Crono Triggeru. Gdje se kombinuju 2-3 napada u super napade. Još samo im je nedostajao pravi mega napad i to je to. Perfekt u svakom pogledu.
     
  9. H@x

    H@x Novi član

    Konacno nakon toliko godina mozda bude mjesta i za PC igrace.
     
  10. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ima li kakvih novosti po ovom pitanju?

    Pratim na redditu, ali nešto ne spominju PC...
    S obzirom da je Square već neki period krenuo sa portanjem na PC (uglavnom steam i DMR-free), bio bih veoma sretan kad bismo imali svaku prethodnu igru dostupnu (u fazonu - izađe 16, dobijemo 15 na PC).


    A po pitanju gore spomenutih borbi, meni je također najbolji sistem bio FF7 i FF8, s tim da mi je najdraže unaprijeđivanje oružja bilo Materia-sistem iz FF7 :)