Firefox i Flash problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Lightning, Feb 11, 2009.

  1. Lightning

    Lightning Novi član

    Pozdrav ljudi

    Eh ovako, imam jedan problem sa firefox-om i flashom to jest sa bilo kojim browserom i flashom. Kada god posjetim stranicu npr. youtube i taman kliknem na neki video da se pokrene , on krene mozda 1 sec. i srushi mi se browser i izbaci mi hoces li da posaljemo gresku mozilli firefox-u ... Znaci probem je ocigledno kod Flash-a jer nigdje drugo mi se ne rushi osim kod stranica koji u contentu imaju flash video. Pokushao sam instalirati najnoviju verziju flash playera sa 9 na 10 i nishta nije pomoglo, firefox je takoder na najnovijoj verziji . Onda sam negdje procitao da Javu moram update-at i to sam uradio , cak sam bio pokrenuo novi profil u Firefox-u - da mi slucajno ne bi pomoglo , ali nije pomoglo. Ako vas interesuje kod mene je Win XP SP2. Naravno kada god sam deinstalirao flash koristio sam njihov uninstaller tool. Jedino ( loshe ) rijesenje sto sam za sada primjetio je kada instaliram flash 7.0 r61 onda mogu gledati youtube video ( ali ponekad se srushi i sa tom verzijom flasha ) , naravno ovo nije rijesenje jer npr. nove aplikacije jednostavno traze flash 10 tako da ne mogu nishta raditi. Ne znam vishe sta bi , sve sam pokushao , cak sam bio formatirao komp i lijepo sve instalirao ( najnovije verzije ) i ne ide :S

    Nishta , nadam se da mi mozete pomoci !

    Hvala unaprijed !
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

  3. Lightning

    Lightning Novi član

    Instalirao sam sve 3 ali nazalost ne uspijeva, odmah nakon sto pokrenem video sa youtube-a , firefox se srushi .
    Stvarno mi cudno sto sa Flash player 7.0 r61 radi a sa novim nece :S
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Zelio sam ti predloziti da pregledas addons u FF, ali sad primjeti da ti se to desava u svim browserima, tako da si vjerovatno upravu kada kazes da je nesto do flasha, ja sam imao slican problem u FF, ali sam otkrio da je kod mene krivac bila extenzija "download embedded" koja mi je sluzila za download flash animacija sa weba, pa eto barem da te uputim u ono sto mi je pravilo problem. Zao mi je sto ti ne mogu vise pomoci.
    pozz
     
  5. kAcA

    kAcA Aktivista

    Htio apdejt, htio...
     
  6. Lightning

    Lightning Novi član

    Poshto ne znam vishe dalje , pokushati cu da instaliram starije verzije browsera pa da probam na njih postaviti flash 10 . Poshto vidim da mi samo radi na najnovijim verzijama browsera sa flash 7 , mozda bude radilo i obratno , to mi je jedina nada . Nishta budem uradio pa vam javio rezultate.

    Pozz

    P.S: Iako mislim da je greshka u nekom od novijim update-a ( Flash-a , Jave, Add-ona i Active-X-a) .
    sada j pitanej gdje je greshka ? :shock: