Firefox virus?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Jan 11, 2014.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Svaki put nakon sto otvorim Firefox, otvori mi nekakvu web stranicu sa reklamama... Isto tako se pravo cesto pojave banneri i reklame na razlicitim stranicama koje posjecujem, sto prije nije bilo. Avira radi iako pise ja de offline nesto..
    Sta moze pomoci?
     
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    i ako moze neko preporuciti neki dobar antivirus da je free?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    instaliraj popup blocker i adblock plugine za firefox.
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Provjeri da li imas neki addon koji ne prepoznajes, takodjer koja ti se homepage otvori?
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vjerovatno neki plugin je instaliran za Firefox ili web searcher, ko ona gamad Babylon, ne mozes ga se rijesiti :D

    Zato Google chrome je zakon, firefox ne koristim ima najmanje 2 god.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Za pocetak promijenis homepage :D Pobrises toolbare i addone ako si sta slucajno instalirao. Uradis scan antivirusom i antimalware za svaki slucaj.
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To ti je toolbar neki, obično dolaze uz uTorrent i ostale stvari prilikom instalacije istih kada se ne pazi šta će se sve instalirati. Pogledaj add-one kao što ti rekoše, mada će ti trebati i antivirus da to očisti kako treba.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Najbolje ti je izguglaj rjesenje, ukucaj tu reklamu firefox remove.
    Ima ih mali milijon i neke se znaju zavuci duboko i tek ih about:config mice.

    Firefo zakon, kakav chrome :p

    Jedino mu treba vise vremena od chromea da se pokrene, ostalo sve melje :)
     
  10. k0ST

    k0ST Aktivista

    I meni nake reklame pocele iskakati, problem je bio sto sam nekako pokupio/instalirao program outbox koji te spama sa reklamama. Provjeri da ni si i ti "hajrovao" ovaj utility :)
     
  11. JaLa

    JaLa Komšija

    Upravo je to to bilo "kOST". Taj nekakav Outbox je bio instaliran.. Niti sam znao da je instaliran niti sam znao da se instalirao :D
    Uglavnom, sad za sad je problem rjesen brisanjem ovoga.