Flash CPU :?:

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ManHunt, Oct 16, 2004.

  1. ManHunt

    ManHunt Guest

    Postoji li koji program koji može clockati procesora u Windowsima?

    KONF:
    CPU AMD Duron 1200MHz
    Matsonic MS8308EP(266)
    512 pc133 SDRAM
    Connect3D Ati radeon9200SE (clockana kolioko se da)
    LiteOn 40x12x48
    Samsung 52x
    SEGATE Baracuda 40GB 7200 2MB cache-a + (3GB 5400 u ladici)
    MSI CMI88738 6chanel sound card
    ATX 350W
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    postoji, ima ih dosta http://www.google.com

    što ti nije bolje to radit u biosu? btw. ja sam imao isti ovaj tvoj cpu (ako je to morgan jezgra) tako da ti odmah kažem da sa ovom pločom računaj negdje na 1250-1300 max, ak se dobro sjećam tak je meni negdje bio plafon.
     
  3. ManHunt

    ManHunt Guest

    Daj mi nabroji imena tih programa u googleu. Kakva je mogučnost zagrijavanja ( do kolko C* ) s hladnjakom GlacialTech 3500rpm?
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    matsonic---zaboravi na OC!!!!!!
     
  5. kenci

    kenci Aktivista

    joj kad svako zeli nesto da uradi, a nema pojma sta radi..
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    nije problem u hladnjaku, nego je problem što su cpu i matična loši clockeri... nađi drugu zanimaciju :)

    p.s. mala škola google-a... upišeš u search "windows fsb overclocking" ili neku sličnu igru riječima
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    procesor nije losh kloker nego je na maximumu (600mhz duron ide na 1ghz) a sa tom shitsonic plocom :lol:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    pa zadnji duron sa morgan jezgrom je 1400 ak me dobro pamćenje služi, znači tu je negdje plafon. nema veze što 600 ide na 1000, i xp1.4 ide na 2.2 što ne znači da 2.2 ide na 3.0Ghz, ipak svaka jezgra ima svoj limit... zato je bolje kupit slabiji (recimo 1700 dlt3c) pa ga clockat sa višim fsb-om... na kraju dobiješ recimo 3000+ sa 440fsb-om, dok bi u dućanu kupio 3000+ sa 400 fsb-om (i jako je upitno kolko bi ga clockao). mislim tu je i 2500mobile barton i 2400 mobile tbreb-b, ali su oni skoro trostruko skuplji od 1700+.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    ma da je mobile barton sa tom plocom nemoze se izvuc ni megahec
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    to sigurno.