Font Management preporuka

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by pac, Jan 9, 2013.

  1. pac

    pac Komšija

    Ima li neko iskustva sa upravljanjem velikih kolicina fontova? Dobio od prijatelja preko 500.000 fontova :lol: postoji li kakav program koji ce mi razvrstati fontove po tipovima tj script, basic, gothic itd...

    Takodjer sam nakupio poprilican broj fontova za licne potrebe pa se i tu pomalo gubim. Ako moze kakva preporuka za neki programcic s kojim je to sve malo lakse za pregledati ili naci odredjeni font. Trenutno koristim Font Navigator 2006 koji dodje uz corel i sve nesto kontam da bi moglo i bolje od ovoga...

    Dosad sam probao Font Navigator 2006, NexusFont, Typograf, FontXplorer, Suitcase Fusion i nisam bas bio zadovoljan. Ima li neko kakvo pozitivno iskustvo ili prijedlog za drugi program?
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pokusaj sa MainType 5.0.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    500.000 fontova? hahaha

    Kad pokreneš word trebat će ti 30GB rama da to izrenda. :D
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Ne treba nikom za Word toliko fontova, dovoljno je onih 10-ak osnovnih. A svaki profesionalni grafički alat ima svoj folder odakle može povlačiti fontove, nema potrebe da se opterećuje kompletan sistem.