Format externog diska

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by flatron, Nov 9, 2010.

  1. flatron

    flatron Novi član

    Dobio externi disk u kojem je 3.5" WD 500GB AAJS spojio preko usb, Windows 7 x64 ga prepozna.Pokusao sam da ga formatiram u ntfs ali mi ne dozvoljava.Izbacuje poruku kao windows ne moze da izvede tu operaciju.Pokusao i preko disk menagmenta opet isti problem.Izvadio sam ga iz ladice i spojio direkt na plocu i pokusao na taj nacin i opet sve isto.Pored njega imam jos 2 sata diska s kojim nemam nikakvih problema.Pokusao sam i da spojim samo njega i pokusam sa windows cd da ga formatiram i instaliram sistem na njega ali mi ga opet nije htjelo formatirati.Izbacivalo mi je i poruku setup cannot acccess this disk.Pokusavao sam i ahci i ide i sve cega sam se sjetio ali nisam uspio.Pa ako neko ima neku ideju...?
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mozda je HDD rikavela.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Probaj obrisati i ponovo kreirati particju, ako nisi pa onda formatiraj.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  5. flatron

    flatron Novi član

    Pokusao sam ali mi izbaci poruku : "Device media is write-protected.". Pokusao sa preko registry da napravim disable write protection ali nije uspjelo...
     
  6. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Probaj sa gpartedom iz linuxa. Za to skini neku mini verziju od 200-tinjak mega, sprzi na cd i bootaj sa njega. Ako ne nadjes nikakav mini linux, skini onda Live linux (bilo koji).