Formatiranje, pomoc za Wirless

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Murijak, Feb 17, 2009.

  1. Murijak

    Murijak Novi član

    ee raja... drug mi ima taj bezicni internet ili ako vam je poznato StarNet on je iz bug.. i sada hocu mu formatirati hard diskk.. i ja se nisam susrecao sa tim wirless ne znam sta treba i kako...
    zz ADSL znam sve.. ali molim vas kako cu mu osposobiti internet kada formatiram pc..?? hvala vam punoo-...
     
  2. iznogud

    iznogud Novi član

    ako iz njegovog racunara ide ethernet kabl do wireless uredjaja, onda "wireless" nema veze s tim. nemas tu sta raditi sa PCjem, pogledaj sta koristi (ako ista) za autentikaciju - poput pppoe konekcije (koja je konfigurisana u network folderu control panela). ako je ugradjen PCi wireless adapter u racunar, onda drugacije, ali sumnjam... :) u tom slucaju, trebas parametre koji su koristeni za konfiguraciju tog adaptera.

    naravno, prije formata se osiguraj da imas drajvere za adapter (ethernet ili wireless) pri ruci, u slucaju da ih windoz ne prepozna.
     
  3. Murijak

    Murijak Novi član

    evo pogledao sam.. uu nnjega je PCi wireless adapter , ok, osigurat cu drajvere ako nemadne na cd onda driver max ali ne bitno,drajveri nisu problem.. ja sada kada formatiraam i nabacim drajvere za adapter... gdje i kako trebam unjeti te parametre (valjda i on ima na papiru)..??? hvala ti..
     
  4. iznogud

    iznogud Novi član

    stani, ako je PCI wireless adapter u koji je ustekana samo antena, onda moras pokupiti postavke te konekcije - ovisi od provajdera sta ti sve treba, rijetko gdje ce se automatski sve samo konfigurisati, provjeri sta trebas. ako je postavljeno na masini, nadji postavke konekcije, ako ih regulise windows, onda to mozes vidjeti u control panel - network connections - properties tog adaptera, wireless networks tab, odaberi aktivnu konekciju i idi na properties da pogledas sta je sve i kako postavljeno, tu mozes vidjeti i zapisati sebi sve sem passworda.