Fortnite (Battle Royale)

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Sep 29, 2017.

  1. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Da vidim prvo je li moguci igrati na mojoj kanti.

    Nick:

    Boss Nian
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Samo da sto prije uklone random sway aim i hitscan na AR i pistoljima/smg jer nema pravog recoila niti skilla u takvom aimu. Gun accuracy je za sada obicni pew pew RNG sem na scoped oruzju gdje ima recoil i bullet lead/drop. Fulas lika sa 5 metara ako se igri tako cefne, random sway zna biti gori nego BF3 suppression efekat. Sto je jaci drop jaci su bonusi kao npr pojacani damage, brzi reload i kao slag na tortu manji sway da mozes trolati okolo sa OP Scarom.
     
    Last edited: Oct 24, 2017
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Igrajte se dok mozete.. poslije ce derati sa mikro transakcijama.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da, ali one nece uticati na samu igru. Samo kozmetika. Barem su tako obecali na svom sajtu.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko sma puta to cuo.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Lako mi je odustat od igre ako MT budu imale uticaj na gameplay. Kontao uzeti Battlefront 2, ali nakon sto sam vidio kako MT imaju uticaj na ga,eplay, nema sanse. Necu uzimati AC origins, i Shadow bas iz razloga sto su uveli MT u jebene SP igre. Debilana.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Veoma dobar update samo sto su resetovali sve ingame settings opcije sem grafike, cak i server regiju koja stoji na USA kao default. Ja se sjebo kad sam krenuo igrati nista ne stima, lag ubi, trebalo mi sat vremena da namjestim sens. da bude kao prije patcha.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne mozes se konektovati sad, nema sanse. Tj. mogu ja u Swe, ali brat u BH nikako.... Tips n tricks?

    Ingame isto bio problem, ali sad pali bez problema. Tu je kozmetika, bice sad i obrtanja para :D
     
  10. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Instalirao, iako sam panj za FPS

    Osim PUBG-style gameplay-a, ništa mi nije jasno (čitaj: gradnja i to). Šteta što nema neki tutorial
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam ovu instalirao,odigrao malo i nije mi legla i obrisao
    PUBG nisam ni probao...ona je graficki puno bolja i ljepsa ali nije besplatna
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    @nenji_avero - imas tutorijala na jutubu. Jednostavno je, brza igra, iskocis, grindas malo materijala, ubijas oko sebe i pratis krug. Zadnji pobjedjuje :) Imas par "jacina" oruzja, siva je najobicnija, do zlatne koja je najjaca (5 star).

    Sav materijal koji skupis mozes iskoristiti za gradnju zidova, stepenica, tvrdjava i sl. Gotiva je kad se igra u parovima ili squadovima :) Treba malo da se naviknes, ali ili ce ti leci ili nece. Kasnije bude pravo zanimljivo.
     
  13. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Počeo sam igrati po principu "ništa ne gradim", osim ako trebam doći do one škrinje s itemima...
    Uspio sam završiti u posljednjih 8, ipak je presudila preciznost iskusnijih od mene :D

    Zabavna mi je igra. Za razliku od Last Man Standing, u ovoj mi se čini dosta rijetko da nema niko okolo, da mi je dosadno. U isto vrijeme, nisam stalno pod pritiskom "zida", kao u LMS gdje faktički sve vrijeme trčiš i bježiš od istog, a usput ako koga sretneš dobro i jest.
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Morati ces nauciti graditi i zamke postavljati, to je posebno dobro end-game jer tad se ne mozes "skrivati" do kraja. Ja imam dosta pobjeda, kako duo tako solo ali tek otkad sam poceo grindati materijal i praviti. Na pocetku je veoma bitno da uletis negdje gdje imaju barem 2-3 kutije, nemoj ici na planine jer tu imas max 1 kutiju i onda si donji. Lijepo mjesto za poceti je Flush Factory ili Moisty Mire, ima dosta za sve, tako da imas priliku uzeti kutiju dvije i ubiti nekog i pokupiti njegov plijen. Kad neko zapuca na tebe, prva reakcija treba da bude F1 i gradi zidove.
     
  15. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Nišan mi je užasan, ali zato imam taktiku :D
    Onaj gore napravio dvorac, pa je bilo malo nezgodno, ali guuustooooo :rolleyes:

    [​IMG]

    btw, nisam sagradio ništa xD
     
    Pelikan likes this.
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Evo malo zanimljivih SS-ova, jednom sam cak dozivio da mi se krug skroz zatvorio, i onda je bilo ko ima vise HP prezivi, tj pobijedi :D Imao sam srece da je protivnik bio veoma low jer sam ga nabusio prije toga, pa mi se krio jedno 5 minuta ispod mene, a ja se gradio u vis.

    https://imgur.com/a/0U9OV

    Ima i moja statistika isto, najbitnije da je KD ratio dobar.

    Squad ne praktikujem igrati, cisto ako imam nekakav zadatak da ispunim sa Squad onda to igram. Solo samo ako brat nije tu, ali ne toliko cesto :D
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Fakat lik dvorac napravio :D
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Danas sam odigrao jednu partiju, ostalo nas 8 i covjek me zvekne sa ledja. I ostanem malo da ga pratim. Covjek fakat za par sekundi napravi kulu od 3 lvl, prosto nevjerovatno kako brzo gradi :)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mene čudi da ova igra nema veću pažnju niti u medijima niti ovdje na forumu. Stalno se blati po PUBG zbog neke neoptimizacije i nešto, dok je ova igra totalno ispeglana, bez ikakvih dječijih bolesti koje prate PUBG. Valjda ovaj izgled igre odbija neke, da neko ne bi rekako kako igraju igre za djecu :)
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    8. decembra je bilo 1.3 miliona concurrent igraca, 30 miliona ukupno. Bog te pitao koliko je sad... Epic je ozbiljna firma, dok je PUBG bukvalno sastavljen od asseta kupljenih na marketplace.