Forza 7 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Sena, Feb 27, 2018.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Djeste narode.
    Kako ima GTS thread. Kontam da bi bilo dobro i da forza ima. Dijelite iskustva, postavke, koje automobe imate i itd. Igra je bas masovna sa tog aspekta.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 28, 2018
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja igram pomalo kad stignem, imam 30 sati igre, 79 auta, 26% achievements-a, multiplayer nisam jos ni probao.
    Dobra je za opustanje (iako se nekad nazivciram kad mi pobjegne guzica na gasu :D).
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Demo sam igrao i dobar je, al me nije toliko odusevilo da iskesiram za full igru.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni je super legla. Sve sem abs sam iskljucio. Sa nekim autima kosu cupas. Ali mebi beton. Na cemu igras? Pc?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    aha, na PCu. al mrsko mi bilo spajat na volan pa sam probao samo preko X360 gamepada.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I ja sam na PC-u, mislim da multiplayer svakako igraju zajedno i konzolasi.
    @Vedo demo je, barem meni, bio sa podosta drugacijim handling-om u odnosu na release, licio je dosta na Horizon a finalna je slicnija normalnom Motorsport-u.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    310 auta za sada. Solidno je uradjeno, interijeri su veoma lijepo uradjeni, staze prosjek, ali za auta su fakat freakovi, malo sam gledao motore kod pojedinih, bas fenomenalno. Vidio sam uzivo A 45 2.0 motor, i sad sam ga u igri, pa skoro i nema razlike sto se detalja tice, isto vazi i za M4 Coupe, sve se vidi, fps je veoma stabilan, tj. uvijek je na 60fps, bila 4 ili 24 vozila, rezolucija je native koliko mogu vidjeti, ali nemam bas dovoljno velik tv da se primjeti. Texture su super(opet u autima).Igrao sam i na one s, i tamo je fino samo sto je 30 fps i nesto je manje detalja. Kisa je super uradjena. I ovo sto za sad imam auta, poprilicno se razlikuju po handlingu. Za Zondu R sam duduk teski, teski, hahah, Formula E mi najbolje zbog gripa lezi, iako ne treba ocekivati neka vremena sa njom. M2 mi je super zabavan, pogotovo kad se malo dorade neke stvari na njemu, na stock ima bas los top speed. Skoro za svako auto imam tune setup, hahahha. Neku noc 9 sati u komadu, samo isao u WC jednom.
    Meni je ova hybrid sim formula igre super, jer nemam volan.
    Mislim da je ovo jedina igra gdje sam spendo real novac za ingame stvari.
    Generalno igra opste ne stressa konzolu kao Gears 4 na 4K modu ili Halo 5, blago vruc zrak odzada, dok je kod ovih vrelo.
    BMW V12 LMR budi veoma lijepa sjecanja.
    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 7, 2018
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zar nije Forza 7 60fps i na obicnom Xboxu? Kad je GTS, mora i ona biti. Osim ako o Horizon pricas, on je 30.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko see sjecam nije. Ali malo sam je igrao samo. Mozda i jest. Ali kod ovih igara grafika nije toliko bitna svakako.
    Nego ti picis GTS, ima li neki classic auta tipa Ferrari 333, Sauber C9, neki F1 bolid i to?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma mora biti u 60, ne mozes simulaciju igrati u 30... Ima Ferrari 330 P4, to je klasik :D Ma ima za svakog ponesto, jos samo Hitlerovo auto da ubace. S tim da ne mozes provuci karticu i kupiti auto nego moras igrati :D Staza nema puno, ali evo dodaju svaki mjesec nove i ono sto ima je vrhunski uradjeno. SP evente svaki mjesec prosiruju, sad ih se vec nakupilo dosta za igrati. Online je najveca prednost u GTS, ima jako dobar penalty sistem slican iRacing, ne znam sta su ovi u Forzi razmisljali pa da ne ubace. U SP nema penalty sistem, ako se volis divebombat :D Sta ja znam, ako vec imas Forzu 7, a ne igras online, ne vidim neki smisao kupiti GTS.

    http://gran-turismo.wikia.com/wiki/Gran_Turismo_Sport_Car_List
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx na infu. Super je stvar sto dobijas freee auta kod gts.
    A penalty sistem jest kita u forzi. Zapravo ga nema. Ai je veoma hostilan. Tako iako se ja trudim da tehnicki precizno odvezem oni te krhaju. Tako da ganjam lap times.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 7, 2018
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ja, probao sam i ja online u Forzi, prosto nemoguce igrati, pravi destruction derby. Mozes presjec krivinu kako hoces. I ja vecinom lap times postavljam sa raznim autima, jer imaju leaderboards u GTS, pa se imam s kim takmiciti.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    E i ja to radim. Bas mi gust. Sad sam na Spa. Hot hatch vozikam. Iako generalno Porsche, Merc i Ferrari dominiraju. Zamjerka kod F7 su bolidi. Svi su overkill cak i na stock. Jos nisam probao R.S. 17 ali s obzirom na 1100 konja koje jos vise mozes tjunirat. Sve ti je jasno. Formula E je meno super zanimljiva. Ima glup zvuk. Isto kosilica. Ali bas fino balansirano auto. Tire wear i fuel su uradjeni odlicno. Bas sve zavisi od motora do motora i od stila do stila voznje. Na primjer u GT4 je bilo isto za sve. Isto i u GT5 koji je ujedno i zadnji GT sto sam igrao.
    Meni je licno kampanja dosadna. Prelagana. Lap times i leadbord, podesavanje auta. E to je bas ceif.
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 7, 2018